Znani aktorzy zachęcają kobiety do badania piersi

Znani aktorzy zachęcają kobiety do badania piersi

Kampania „PiersiBadacze” to społeczna akcja zachęcająca do profilaktycznego badania piersi. Celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy kobiet na temat raka piersi oraz zachęcenie pań do regularnego samobadania. Nowa odsłona kampanii to między innymi aplikacja dostępna do pobrania, w której aktorzy podpowiadają w jaki sposób prawidłowo powinno się badać piersi.

PiersiBadaczePod adresem http://www.rak.tosieleczy.pl/ można pobrać tę aplikację i razem ze znanymi i przystojnymi (Radek Majdan, Przemysław Saleta, Stachursky Tomek Czachorowski). Panie mogą same zadecydować, z którym chcą „to” robić. Oprócz znanych, w wyniku konkursu wyłonieni zostali dwaj „zwykli” mężczyźni. Internautki spośród zgłoszeń wybrały modela – Gabriela Wolffa oraz studenta Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu – Maurycego Włoka. Obaj podkreślają, że chcą promować samokontrolę piersi, bo nie jest to wyłącznie sprawa kobiet. Panowie zdają sobie sprawę, że rak jest poważną chorobą, której prawdopodobieństwo wystąpienia można zmniejszyć dzięki dobrej profilaktyce i zdrowemu trybowi życia.

Aplikacja automatycznie wyznaczy kobiecie najlepszy czas na badanie piersi w czasie cyklu i co miesiąc o nim przypomni. Dodatkowymi funkcjami jest możliwość kontrolowania z aplikacją wagi oraz współczynnika BMI. Nie brakuje w niej artykułów o nowotworach i zasadach pozwalających na skuteczną profilaktykę raka. Paniom przypomina o tym, jakie badania i jak często powinna wykonywać, by możliwie szybko wykryć potencjalne nieprawidłowości.

Kampania będzie promowana również w telewizji i Internecie. Spoty promujące aplikację PiersiBadacze można zobaczyć w mediach społecznościowych praz portalach dla kobiet. Projekt jest inicjatywą twórców ING Życie i „Rak.To się leczy!”. Partnerami kampanii są również firmy: Adrian Fabryka Rajstop, Nestle Health Science oraz Pharmaceris. Za wykonanie odpowiedzialne są Stermedia.

 

KJJ

 

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *