Zaginiony Polsat Sport Weekend

Zaginiony Polsat Sport Weekend

Jesienią 2013 roku miał ruszyć nowy kanał tematyczny Polsatu – Polsat Sport Weekend. DO tej pory jednak się nie pojawił. Dlaczego?

 

polsatKanał miał powstać po to, by pokazywać sportowe wydarzenia, które nie zmieściły się na antenach pozostałych kanałów Polsatu. Jak mówił prezes Cyfrowego Polsatu, Dominik Libicki, kanał Polsat Sport Weekend, jak sama nazwa wskazuje, służyć będzie właściwie wyłącznie do tego, żeby umieszczać tam te wydarzenia sportowe, które nie mieszczą się na naszych antenach. Kumulacja wydarzeń „live” w weekend jest tak duża, że często mamy konflikty i musimy decydować, które wydarzenie dla naszych widzów jest ważniejsze. Ten kanał nie będzie nadawał na zasadach permanentnych.

 

Polsat ma obecnie trzy kanały sportowe: Polsat Sport i Polsat Sport Extra (płatne) oraz Polsat Sport News (bezpłatny). Polsat Sport Weekend miał nadawać wyłącznie w weekendy. Koncesję Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała kanałowi w październiku. Według przepisów uruchomienie stacji powinno odbyć się w ciągu miesiąca od nadania koncesji. Od tego czasu minęły już cztery miesiące, a kanału nadal nie ma. W związku z tym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wezwała nadawcę do jego uruchomienia pod groźbą cofnięcia koncesji. Telewizja Polsat nie odpowiedziała jeszcze na to wezwanie.

 

Czyżby stacja postanowiła zrezygnować z tego projektu?

 

KJ-J

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *