Wiosna w telewizji, czyli co nowego w ramówkach

Wiosna w telewizji, czyli co nowego w ramówkach

polsatPoczątek marca to czas, kiedy uruchamiane zostają wiosenne ramówki w stacjach telewizyjnych. Po ponad trzech miesiącach posuchy (zimowe ramówki kończą się najpóźniej w połowie grudnia) widzowie z niecierpliwością czekają na nowości i swoje ulubione programy. W ostatnich tygodniach zaprezentowane zostały ramówki polskich stacji – TVN-u, Polsatu, Telewizji Polskiej. Możemy już więc określić, jakie strategie przyjęły i jakie zmiany nastąpią.

 

Telewizja Polska – TVP1

 

W jedynce zobaczymy nowy serial kręcony z udziałem publiczności, tzw. sitcom. „Słodkie życie” zagości w ramówce w niedziele, o 18.55, czyli w porze starej Dobranocki. Serial opowiadać będzie o małżeństwie mającym własny biznes – cukiernię. W rolach głównych widzowie zobaczą Mikołaja Cieślaka, Ewę Gorzelak, Jerzego Łapińskiego i Roberta Górskiego.

Jedynka postanowiła zaprezentować widzom wyprodukowany w Anglii miniserial „Ben Hur”. Jak sama nazwa sugeruje, bohaterem jest legendarny księciu. Widzom nie zabraknie ulubionych seriali – „Klanu”, „Komisarza Alexa”, „Rancza”, „Ojca Mateusza”. Będą także i programy: „Jaka to melodia?”, „Sprawa dla reportera”, „Okrasa łamie przepisy”.

 

Telewizja Polska – TVP 2

 

Jedną z ważniejszych nowości w ramówce stacji jest spin-off serialu „Na dobre i na złe” – „Na sygnale”. Jest to serial o cechach scripted-docu. Nadawany jest dwa razy w tygodniu:  w środy o 21.45 i w czwartki o 21.10. Zamiast serialu „Rodzinka.pl” w piątkowy wieczór widzowie będą mogli oglądać  „BarON24”. Bohaterami jest rodzina prowadząca stację benzynową. Obsadę tworzą: Tomasz Karolak, Iza Kuna, Cezary Kosiński, Wojciech Mecwaldowski, Piotr Cyrus. W TVP 2 pojawi się nowy teleturniej „Tylko ty!”. Jest on kręcony na licencji brytyjskiego „Pointless”. Polega na typowaniu odpowiedzi, której ankietowani nie podali. Prowadzącymi są Radosław Kotarski i Tomasz Kammel. Oglądać go można w czwartki i piątki o 18.50.

Widzowie oglądać mogą swoje ulubione produkcje: „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia”, „The Voice of Poland”, „Tomasz Lis na żywo”, „Dzięki Bogu już weekend”.

 

Polsat

 

Pięć nowości proponuje swoim widzom Polsat. Zdaje się, że chce on odebrać widzów TVN-owi. W tym celu podkupił show „Taniec z gwiazdami”, które w tym sezonie będziemy oglądać na jego antenie w piątki o 20.00.  Prowadzącymi zostali znany wszystkim Krzysztof Ibisz i Anna Głogowska. Jury składać się będzie z Beaty Tyszkiewicz, Iwony Pavlovic, Michała Malitowski (wielokrotny mistrz Polski i świata) i Andrzeja Grabowski.

Kolejnym show Polsatu będzie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Polegać będzie on na tym, że polscy artyści wcielą się w zagraniczne gwiazdy, naśladując ich ruchy, stroje, wygląd. Wywalczone przez nich pieniądze będą trafiały na cele charytatywne. Show będzie emitowane w paśmie sobotnim o godz. 20.00.

Nowym reality show kulinarnym będzie polska edycja znanego na całym świecie „Hell’s kitchen – Piekielna kuchnia”. Polskim Gordonem Ramsayem zostanie Wojciech Modest Amaro. Uczestnicy zawalczą o 100 tysięcy złotych i pracę w restauracji Amaro. Kuchenne zmagania można oglądać we wtorkowy wieczór (20.00).

Popołudniowe pasmo Polsatu wzbogaci się o dwa seriale paradokumentalne „Pielęgniarki” i „Dzień, który zmienił moje życie”. Swoje kontynuacje będą miały znane już seriale: „Przyjaciółki”, „To nie koniec świata”, „Pierwsza miłość”, „Świat według Kiepskich” oraz programy: „Nasz nowy dom”, „Tylko muzyka”, „Trudne sprawy”, „Dlaczego ja?”, „Zdrady”, „Malanowscy i partnerzy”.

 

TVN

 

W TVN-ie na widzów czekają zmiany godzin nadawania ulubionych seriali oraz kilka nowości. Jedną z nich jest modowy talent show – „Project Runway”, w którym młodzi polscy projektanci walczyć będą m.in. o nagrodę finansową. Wśród jurorów są projektanci: Joanna Przetakiewicz i Mariusz Przybylski. Opiekunem uczestników został  Tomasz Ossoliński. Show można oglądać w niedziele o 21.00 tuż po znanym i lubianym serialu „Lekarze”. W lukę poniedziałkową po nim wskoczyła nowość – serial „Sama słodycz”. Opowiada on o przygodach wykładowcy Fryderyka, który dowiaduje się, że ma kilkuletniego syna, którym musi się zająć. W rolach głównych m.in. Piotr Adamczyk, Roma Gąsiorowska, Olaf Marchwicki, Ilona Ostrowska, Mateusz Damięcki. Tuż po jego emisji widzowie zobaczą kolejną serię programu „Surowi rodzice”.

Trzecią nowością w ramówce TVN jest program Dominiki Kulczyk – „Efekt domina”. Program nadawany w niedziele o 11.00 pokaże nam ludzkie dramaty w najodleglejszych krańcach świata.

Nie zabraknie również znanych pozycji programowych, będzie „X Factor”, „Prawo Agaty”, „Kuchenne rewolucje”, „Ugotowani”, „Bitwa o dom”, „Na Wspólnej”, „W11 – Wydział Śledczy”, „Szpital”, „Ukryta prawda”, „Rozmowy w toku”, „Kuba Wojewódzki”, „Co za tydzień”, „Superwizjer” i „Dzień dobry TVN”.

 

 

A Wy co sądzicie o nowej ramówce? Czy któreś z nowości mają szansę przyjąć się na stałe? A może uważacie, że czegoś w nich brakuje?

Interesująca może być walka Polsat vs. TVN, kiedy ten pierwszy ruszył z atakiem na widza.

 

KJ-J

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *