„Wiadomości” z czołówką w 3D

„Wiadomości” z czołówką w 3D

Od pierwszego stycznia zmieniła się czołówka najważniejszego programu informacyjnego telewizji publicznej – „Wiadomośći”. Oprócz tego, że została przygotowana z oprawą muzyczną skomponowaną przez zdolnego i popularnego Radzimira Dębskiego, została zaprojektowana jako animacja 3D.

Nowoczesna graficzna technologia zagościła w czołówce. Trójwymiar zastąpi dotychczasową grafikę. Przez ostatnie dziesięć lat czołówka nie zmieniała się. Muzyka skomponowana była przez popularnego kilka lat temu Piotra Rubika. Teraz codziennie będziemy słyszeć brzmienia skomponowane przez Dębskiego a wykonane przez orkiestrę symfoniczną. Będzie to unikatowe w skali światowej, ponieważ tylko słynna stacja CBS stosuje w muzycznym sygnale instrumenty realne, a nie stworzone przez komputer.

Radzimir Dębski jest synem Krzesimira Dębskiego, polskiego kompozytora muyki filmowej, współczesnej, dyrygenta i skrzypka oraz Anny Jurksztynowicz – piosenkarki i jazzowej wokalistki. W ciągu ostatnich kilku lat stał się popularnym i cenionym kompozytorem. Zasłynął z komponowania muzyki filmowej oraz wygranej konkursu na remis utworu Betonce „End of Time”. (https://www.youtube.com/watch?v=uGv0QHlOpLs&feature=player_detailpage)

Nowa ramówka przestawia trójwymiarowy obraz najważniejszych miejsc w Polsce – widzimy między innymi obrazy z Krakowa i Warszawy. Oprócz czołówki głównego wydania wiadomości zmienią się również czołówki pobocznych wydań, prognozy pogody i sportu.

Wiadomosci_nowa_czolowka_2015

 

 

 

 

 

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *