„Ugotowani” zastąpią „W-11 Wydział Śledczy”

„Ugotowani” zastąpią „W-11 Wydział Śledczy”

W jesiennej ramówce TVN nie będzie już serialu „W-11 Wydział śledczy”, który został na stałe wycofany z produkcji. Zamiast tego pojawi się program „Ugotowani” dotychczas emitowany był on raz w tygodniu, w niedzielne popołudnie. Fani tego formatu będą go mogli teraz oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.45 oraz w niedzielę o stałej porze. Edycja niedzielna będzie odcinkiem specjalnym – „The best of”.

Program opiera się na kulinarnej rywalizacji czterech osób z jednego, wybranego miasta. Każdy z nich przygotowywał kolację dla pozostałych. Uczestnicy pod koniec każdego spotkania wzajemnie się oceniali, przyznając punkty w skali od 1 do 10. zwycięzca każdego odcinka wygrywał nagrodę pieniężną w wysokości pięciu tysięcy złotych.

Jesienią zmieniona zostaje odrobinę formuła programu. Każdy odcinek będzie poświecony nie odrębnej, pełnej rywalizacji a jednemu z bohaterów. Zamiast więc oglądać jednego odcinka, trzeba będzie obejrzeć cztery, by dowiedzieć się, kto wygrał daną rywalizację. Dzięki takiemu rozwiązaniu stacja nie będzie musiała więcej inwestować w nagrody oraz bardziej przywiąże do siebie fanów tego programu. Z kolei niedzielny odcinek „The best of” będzie podsumowaniem całego tygodnia i pokazaniem najciekawszych fragmentów każdego odcinka danej rywalizacji.

w11Widzowie nie zobaczą już programu docu-crime „W-11 Wydział Śledczy”, który na stałe zniknął z anteny po ostatniej, wiosennej ramówce. TVN postanowił zastąpić go formatem kulinarnym, który cieszył się w ostatnich latach dużą popularnością wśród widzów. Tym samym stacja chce tym formatem walczyć z konkurencją o przewagę w tym paśmie programowym. Bezpośrednio będzie to konkurencja z „M jak miłość” i „Na dobre i na złe” w TVP2 oraz z filmami i programami kulinarnymi w Polsacie („Top Chef” i „Hell`s Kitchen).

Do tej pory przypuszczano, że w omawianym paśmie pojawi się nowy serial typu docu-crime TVN-u „Szkoła”. Dziś jednak wiadomo, że ten pojawiać się będzie na antenie o godzinie 15 w dni powszednie.

Warto przypomnieć, że TVN-owscy „Ugotowani” są programem korzystającym z angielskiego formatu telewizyjnego – Come dine with me.

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *