TVP uruchamia nowy kanał

TVP uruchamia nowy kanał

TVP_ABC-logo15 lutego uruchomiony zostanie nowy kanał telewizji publicznej TVP ABC. Będzie to kanał dedykowany dzieciom od 3 roku życia. Będzie to pierwszy polski, ogólnodostępny kanał skierowany do najmłodszych. Celem jest pokazanie widowni bezpiecznych bajek i programów edukacyjnych. Mają rozbudzać wyobraźnię oraz ciekawość młodych ludzi.

 

W TVP ABC zobaczyć będzie można bajki naszego dzieciństwa, programy, które wszyscy wspominamy z łezką w oku. Nie zabraknie więc bajek pochodzących z rodzimych wytwórni, teatrów telewizji, filmów, seriali i programów edukacyjnych. Wraz z dziećmi będziemy mogli wspominać dzieciństwo oglądając „Misia Uszatka”, „Smerfy”, „Pszczółkę Maję” czy „Przygody Koziołka Matołka”.

 

Na antenie nowego kanału pojawi się kultowa Dobranocka. Będzie trwała godzinę i tradycyjnie rozpoczynać będzie się o godzinie 19.00.

 

TVP ABC to nie tylko rozrywka, ale także edukacja. Dzieci i młodzież będzie mogła uczyć się języka angielskiego. Zobaczymy również programy popularno-naukowe, ruchowe, plastyczne i kulturalne. We współpracy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie powstał program „Dlaczego? Po co? Jak?”, mający za zadanie zapoznać dzieci z nauką i światem eksperymentów.

 

Nowy kanał sięgnie po kultowe produkcje jak program „Tik-Tak”. Z pewnością chętnie obejrzą go nie tylko maluchy. Zaletami kanału ma być dopasowanie jego zawartości do wieku dziecka. TVP ABC ma rozszerzać dziecięce horyzonty, rozbudzać wyobraźnię i rozwijać. Oczywiście nie może zabraknąć publicznej misji, program ma więc promować polską kulturę i naukę.

tvp abc

Wiosną kanał ma zacząć się rozwijać. Włączy się w akcje „Cała Polska czyta dzieciom”. Uruchomione zostaną pasma dla rodziców z programami mówiącymi o wychowywaniu, odżywianiu i spędzaniu aktywnie czasu z dziećmi.

 

TVP ABC będziemy mogli odbierać od 15 lutego. Dostępny będzie w naziemnej telewizji cyfrowej, wielu sieciach operatorów kablowych oraz platformach satelitarnych.

 

KJ-J

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *