TVP Rozrywka International – jeszcze nie teraz

TVP Rozrywka International – jeszcze nie teraz

TVP Rozyrywka International to nowy kanał publicznej telewizji skierowany do Polaków mieszkających i pracujących za granicą. Stacja miała rozpocząć swoją działalność w kwietniu tego roku, na razie jednak nic nie zapowiada startu wcześniej niż w połowie wakacji.

Ramówka kanału opierać ma się o produkcje telewizji publicznej, przede wszystkim znane i lubiane seriale. Nie zabraknie więc: „Rodzinki.pl”, „Na dobre i na złe”, M jak Miłość”, „Barw szczęścia” czy „Ojca Mateusza”.  Widzowie z całego świata będą mogli oglądać również najnowsze produkcje, w tym „Szkołę życia” i „Na sygnale”.

internationalTelewizja Polska słynie z wielu produkcji kabaretowych, których nie mogłoby nie być w nowym kanale. Stąd w ramówce znajdują się znane i lubiane „Mazurska noc kabaretowa” oraz show „Dzięki Bogu już weekend”. TVP Rozrywka International skorzysta z programów kulinarnych i społecznych wyprodukowanych dla TVP1 i TVP2. Przykładem mogą być „Makłowicz w podróży” i „Okrasa łamie przepisy”.

Nowa stacja będzie dostępna na całym świcie, oprócz Polski. Na początku ma się pojawić w Australii oraz USA.

Dlaczego nowa stacje nie ruszyła zgodnie z planem? Wszystko wskazuje na to, że ze strony telewizji publicznej i amerykańskiej platformy Dish Network dopełnione zostały ustalone warunki. Problemem, jak sugeruje serwis wirtualnemedia.pl, jest umowa z lat 90. z dystrybutorem sygnału nadawców publicznych w Ameryce Północnej.

 

KJ-J

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *