TVP Bieszczady – nowość od TVP

TVP Bieszczady – nowość od TVP

Telewizja Polska rozwija sieć telewizji na żądanie. Dlatego w tym miesiącu uruchomiona zostanie telewizja TVP Bieszczady. Widzowie mogą z niej korzystać na Platformie Hybrydowej Telewizji Polskiej w Internecie i na urządzeniach mobilnych.

Dostęp do aplikacji będzie czasowy, przez wakacje – od 21 lipca do 30 września. Łatwo się domyślić, że poświęcona polskim górom – Bieszczadom. Na widzów czeka duża garść informacji o regionie, filmów go promujących oraz pięknych zdjęć zachęcających do odwiedzenia.  W dniach 25 do 27 lipca będzie uruchomiona również telewizja TVP Bieszczady. Jego celem jest zachęcenie do odwiedzania tego regionu kraju oraz zaprezentowanie jego oferty turystycznej. Tymczasowa telewizja będzie nadawała premierowe programy przez pięć godzin każdego dnia. Dopiero po tym czasie będzie nadawała powtórki. Kontent produkowany dla TVP Bieszczady będzie wykorzystany również przez TVP Rzeszów.

Jakich programów mogą spodziewać się widzowie? Przede wszystkim takich, które będą relacjami z bieżących i archiwalnych wydarzeń z regionu Bieszczad. Oprócz tego nie zabraknie propozycji przyrodniczych, które zostaną zapożyczone z archiwum Telewizji Polskiej. Producenci podobnie postąpią z propozycjami kulturalnymi i turystycznymi. Dodatkową atrakcją będzie plenerowe studio nagraniowe wybudowane w Polańczyku. Tam zgromadzą się osobistości Bieszczad – którzy na żywo podzielą się z widzami swoimi wspomnieniami i anegdotami związanymi z regionem. W TVP Bieszczady wyemitowane zostaną również fragmenty Festiwalu Piosenki EKO Cypel 2014.tvp-bieszczady

Do współpracy nad telewizją i aplikacją zatrudniona została TVP Rzeszów, samorząd województwa podkarpackiego oraz ośrodek technologiczny Telewizji Polskiej. Do tej pory TVP ma na swoim koncie już dwie telewizje na żądanie: TVP Żagle, TVP Soczi. Można było z nich korzystać poprzez aplikacje mobilne oraz Platformę Hybrydową TVP.

Skąd pomysł na TVP Bieszczady? Jest to jeden z elementów powstającej aplikacji turystycznej o zasięgu ogólnopolskim. Ma ona w przyszłości na stałe zagościć na platformie hybrydowej Telewizji Polskiej. Pilotażowo powstanie aplikacja o Bieszczadach, a później mają do niej dołączyć aplikację o pozostałych regionach turystycznych Polski. W pierwszej kolejności będzie to TVP Tatry, nad której powstaniem trwają już zaawansowane rozmowy.

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *