TVP 2 stawia na reportaże

TVP 2 stawia na reportaże

Jesienna ramówka już za trzy tygodnie. Telewizje prezentuje kolejne punkty swoich założeń programowych. Nie inaczej jest z TVP 2. Telewizja Polska stawia mocno na reportaże. Od pierwszego września na jej antenie pojawiać będzie się program „Reporter Polski”.

Nowa pozycja na antenie będzie pojawiać się codziennie. Dziennikarze będą starali odkryć przed widzami absurdy funkcjonowania państwa, biurokratycznej machiny. Poruszane będą codzienne problemy zwykłych ludzi, ze szczególnym naciskiem na trudną sytuację biednych, chorych, skrzywdzonych przez urzędników. Będzie to kolejny program interwencyjny. Oprócz tego zobaczymy w nim dobre reportaże i ludzkie historie – o pasjach, nieszczęściach, radościach i smutkach dnia codziennego. Nie zabraknie również komentarzy do codziennych wydarzeń, kontrowersji. Dziennikarze będą prowokować nas do zastanowienia się nad sytuacją naszą i osób z naszego otoczenia.

Co wyróżni ten program spośród innych tego typu? Z pewnością możliwości Telewizji Polskiej dzięki współpracy z dziennikarzami z oddziałów nadawcy. Pozwala jej to łatwiej dotrzeć do osób z niewielkich miast i wsi. A to właśnie historie takich osób najbardziej ciekawią widzów.

tvp2Oprócz poruszania problemów osób zwykłych, nikomu nieznanych, „Reporter Polski” sięgnie także po historie znanych i lubianych. Podobnie jak TVN-owska „Uwaga”, zajmą się oni kulisami ich sławy. Dziennikarze będą starali się odkryć, kim tak naprawdę są politycy, celebryci czy artyści.

Duże znaczenie będą mieli widzowie, będą mogli wpływać na wygląd programu proponując tematy oraz nadsyłając materiały. W trakcie emisji i po niej do dyspozycji widzów będą dziennikarze na dyżurze telefonicznym. Program stawia na interakcje z widzami za pośrednictwem Facebooka.

Program będzie nadawany od poniedziałku do piątku o godzinie 17.25. Na jeden odcinek wejdą dwa lub trzy reportaże po około 10 minut każdy.

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *