TVN planuje nowe kanały tematyczne

TVN planuje nowe kanały tematyczne

logo tvnByć może już w przyszłym roku na antenach telewizyjnych zagoszczą dwa nowe kanały tematyczne TVN. Grupa TVN ma w planach uruchomienie TVN Fabuła oraz TVN Sportive.

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji trafiły wnioski o przyznanie koncesji na satelitarne nadawanie wyżej wymienionych kanałów. Nie znamy niestety na razie szczegółów dotyczących tych telewizji. Pewne jest, że będą to nowe kanały, a nie rebrandingowe, zastępujące już istniejące. Obecnie grupa TVN posiada w swoim portfolio jedenaście kanałów telewizyjnych ( TVN, TVN24, TVN Bis, TVN Style, TVN Turbo, TVN Meteo, TVN7, TTV, iTVN, NTL, Telezakupy Mango). Oprócz tego do grupy należy platforma wideo na żądanie, Player.pl i informacyjny portal tvn24.pl.

Wiadomość o rozszerzeniu portfolio jest zaskoczeniem, choć z pewnością można dostrzec w tym chęć podniesienia wartości Grupy TVN w momencie, gdy TVN ma zostać wystawiony na sprzedaż. Zainteresowanie telewizją są najwięksi gracze medialni – Time Warner (należy do niego HBO, CNN, Warner Bros), RTL Group, 21st Century Fox czy Bertelsmann.

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *