TVN kończy serial „Lekarze”

TVN kończy serial „Lekarze”

Popularny serial „Lekarze” zakończy się wraz z końcem bieżącej serii. Decyzje kilka dni temu podjęła Telewizja TVN na podstawie kilku czynników. Zamiast niego stacja zaproponuje wiosną dwa nowe seriale obyczajowe.

Aktualna, piąta seria „Lekarzy” będzie ostatnią. Finałowy odcinek na antenie zobaczymy już 30 listopada bieżącego roku. Powodem zakończenia produkcji jest, jak to zazwyczaj bywa, spadająca oglądalność. Producenci nie znaleźli sposobu na podkręcenie serialu. Gwoździem do trumny była ciąża aktorki grającej główną rolę – Magdaleny Różczki. Scenarzyści wysłali bohaterkę do sanatorium z dzieckiem. Nie było niestety innej postaci, która „pociągnęłaby” serial. Nowi lekarze nie okazali się na tyle charyzmatyczni by zdobyć sympatię widzów.

 

Producentka serialu Dorota Chamczyk, tak mówi o zakończeniu produkcji:

„Kończymy realizację serialu z poczuciem dumy i świadomością, że zaprezentowaliśmy widzom TVN polski, oryginalny, nowoczesny i wiarygodny serial medyczny. Najlepsi polscy aktorzy w obsadzie, realizacja scen medycznych z zachowaniem światowych standardów filmowych, oddanie prawdy nie tylko o ciele, ale i o duszy człowieka:

Serial na antenie obecny był trzy lata, od września 2012 roku. Początkowo jego oglądalność była na poziomie około 3 milionów widzów. Kolejne serie osiągały po 2,77 u 2,72 mln widzów. Po zmianie czasu i dnia emisji na niedzielny wieczór oglądalność spadła do 2,34 mln oglądających. W aktualnej serii, według danych Nielsen Audiencje Measurement, oglądalność spadła poniżej 2 mln widzów. To przeciążyło szale i doprowadziło do decyzji o zakończeniu serialu.

Nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat nowych produkcji TVN. Pewne jest, że „Lekarzy” zastąpią dwie produkcje. Będą to seriale obyczajowo-komediowe. Praca nad nimi jest już zaawansowana, a zdjęcia ruszą już w grudniu.

Pewne jest, że na antenie pozostanie serial „Prawo Agaty”, który ma lepsze wyniki oglądalności. Średnia oglądalność każdego odcinka to 2,12 mln widzów.

W obsadzie „Lekarzy” było wielu znanych polskich aktorów. Obsadę tworzyli: Magdalena Różczka (w aktualnej serii jej postać znika w drugiej części wyjeżdżając z dzieckiem do sanatorium), Szymon Bobrowski, Agnieszka Więdłocha, Jacek Koman, Danuta Stenka, Piotr Polk, Katarzyna Burakiewicz. W najnowszej serii nowymi postaciami byli bohaterzy grani przez Borysa Szyca i Olgę Bołądź. W pierwszych seriach głównym aktorem był jeszcze Paweł Małaszyński, jednak zrezygnował z serialu po trzech seriach.

„Lekarzy” tworzyli znani scenarzyści – Justyna Stefaniak, Andrzej Staszczyk, Marek Kreutz. Reżyserami byli Bartosz Konopka, Filip Zylber oraz Marcin Wrona.  Serial był produkowany przez samą Telewizję TVN. W serwisie Player.pl widzowie mogli oglądać jeszcze dwa mini seriale internetowe towarzyszące produkcji: „Lekarze po godzinach” oraz „Lekarze nocą”.

KJJ

lekarze

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *