Targ smaku – Onet uruchamia agregator przepisów

Targ smaku – Onet uruchamia agregator przepisów

Grupa Onet.pl uruchomiła nowy serwis – agregator przepisów kulinarnych „Targ smaku”. Portal zbiera najciekawsze przepisy na każdą okazję. Podzielone zostały na kilka kategorii: dietetycznie, przetwory, pieczywo, śniadania, desery i ciasta, napoje, sałatki, zupy, przystawki i przekąski, dania główne.

Już na starcie serwis Onetu kumuluje w jednym miejscu ponad tysiąc kulinarnych blogów oraz 14 tysięcy przeróżnych przepisów. Dorota Szostek-Rejowska, Group Produkt Manager z Grupy Onet.pl tak opisuje nowy projekt swojej firmy:

„Agregat blogów kulinarnych to odpowiedź na potrzebę naszych użytkowników z Blog.pl. W serwisie codziennie powstaje po kilkanaście blogów z przepisami. Nie mieliśmy wątpliwości, że Targ Smaku będzie otwarty na całą rodzimą blogosferę. Doświadczenie nabyte przy organizacji konkursu Blog Roku, do którego mogą targsmakuzgłaszać się blogerzy niezależnie od platformy czy domeny, na jakiej prowadzą bloga, pokazało nam, że otwarcie serwisu dla wszystkich to jedyny możliwy scenariusz. Targ Smaku nie jest typowym agregatem blogów kulinarnych. Postawiliśmy w nim na katalog przepisów, czego nie ma żaden inny produkt na rynku, a dla osób, które są zainteresowane jedynie szukaniem receptur, przygotowaliśmy możliwość utworzenia własnej, podręcznej książki kucharskiej bez konieczności rejestracji w serwisie. Targ Smaku świetnie prezentuje się również w odsłonie mobilnej, co ma ogromne znaczenie dla tych, którzy przeglądają przepisy np. na smartfonach czy tabletach”.

 

Co wyróżnia Targ Smaku z podobnych serwisów? Z pewnością jest to nowoczesny wygląd, bogactwo zgromadzonych przepisów i dobrze działające, ważne dla wielu filtry (np. dania wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe w każdej z kategorii). Po kliknięciu w przepis otrzymujemy krótki jego opis po czym trafiamy na stronę bloga, z którego zaczerpnięto przepis. W prosty sposób możemy również obejrzeć inne przepisy z danego wirtualnego pamiętnika.

Serwis jest z pewnością doskonałym miejscem do promowania się kulinarnych blogerów. W łatwy sposób mogą oni dodać swoją witrynę do agregatora. Możemy dodać całego bloga lub pojedyncze przepisy. Zrobić można to z poziomu bloga, jeśli oparty jest on na wordpressie lub poprzez linka.

Targ Smaku to również konkury i akcje tematyczne – np. „Jesienne danie jednogarkowe” „Najsmaczniejsze ciasta na święta” czy Mąka żytnia w roli głównej”.

 

Co sądzicie o nowym projekcie Onetu? Obejrzyjcie go pod adresem: http://targsmaku.pl i dajcie znać, jak Wam się podoba.

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *