Ruszył Polsat News+

Ruszył Polsat News+

Już dziś widzowie mogą oglądać nowy kanał Polsatu – Polsat News+. Jest kanał informacyjny i publicystyczny. Na jego antenie pojawią się komentarze do sytuacji w Polsce i na świecie. Dużo miejsca twórcy poświęcą ekonomii i gospodarce.

Raz na godzinę odbiorcy będą mogli obejrzeć informacje, w których najważniejszą rolę odegrają wiadomości ze świata oraz biznesu. Zaproszeni do studia goście, razem z prowadzącymi, będą na bieżąco komentować informacje.

Ciekawą pozycją w ramówce Polsat News+ będą relacje na żywo z najważniejszych konferencji prasowych odbywających się w kraju. Do tej pory żadna stacja nie zdecydowała się na stałe udostępnianie przekazów na żywo z konferencji. Podobnie na antenie zagoszczą sejmowe debaty – transmitowane w większości lub całości. Dzięki takim transmisjom widzowie będą mogli być jeszcze bardzie na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami oraz dostanie szansę samodzielnego opiniowania informacji mu dostarczanych.

Pasma wieczorne zostaną zagospodarowane przez programy autorskie. Wśród nich będzie między innymi: „WidziMiSię” Michała Figurskiego. Kontrowersyjny dziennikarz poprowadzi program podsumowujący każdy dzień. Jego celem będzie dotrzeć do trzeciej strony każdego wydarzenia. Stacja postanowiła dać mu drugą szansę. Czy jednak zatrudnianie komedianta i szydercy do komentowania poważnych wydarzeń w telewizji informacyjnej jest dobrym pomysłem? Według mnie nie, ale o tym, czy się opłaciło przekonamy się wkrótce.

Polsat News+ zastąpił kanał Polsat Biznes. Grupa Polsat nie była zadowolona z wyników przez niego osiąganych. Nawet przeprowadzony lifting stacji nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Dlatego zdecydowano się na uruchomienie nowego kanału.

polsat-news-plusPojawiają się zarzuty, że stacja ma być kopią i konkurencją dla TVN Biznes i Świat. Twórcy Polsat News+ odpierają te zarzuty twierdząc, że pomysł powstał już półtora roku temu. Podobno kanał miał ruszyć przed TVN Biznes i Świat, ale postawiono na jego dopracowanie i lepsze przygotowanie. Czy tak było naprawdę wiedzą tylko sami twórcy kanału.

 

KJ-J

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *