Ruda suka jest znów w ciąży – nowa kampania społeczna

Ruda suka jest znów w ciąży – nowa kampania społeczna

Kilka dni temu rozpoczęła się nowa kampania społeczna Fundacji Karuna. Kierowana jest do wszystkich właścicieli zwierząt – psów i kotów w Polsce. Kampania pojawiła się wyłącznie w Internecie. Hasłem przewodnim jest: „kastruj z nami bezdomność”.

Spot powstał dzięki charytatywnej pracy wysokiej jakości specjalistów: Oli Szpaderskiej, Marcina Piechury i Andrzeja Słomkowskiego. Pojawiły się w nim znakomite aktorki – Stanisława Celińska, Krystyna Janda, Magdalena Popławska i Dorota Sumińska. Przekonują nas one do kastrowania posiadanych zwierząt. Dlaczego powinniśmy o robić? Ponieważ każda suczka może w ciągu swojego życia urodzić nawet sto szczeniąt. Łatwo sobie wyobrazić jaki jest to koszmar dla tych zwierząt. Po pierwsze jest to ogromne obciążenie fizyczne dla  suczki. Po drugie większość szczeniąt nie będzie miała szansy przeżyć, a nawet jeśli się to uda to może życie spędzić na ulicy lub w schronisku.

fundacja-karunaSpot jest bardzo atrakcyjnie skonstruowany – na ławce w parku rozmawiają ze sobą dwie kobiety – o rudej suce, która znów jest w ciąży. Narracja jest skonstruowana tak, by zdawało się, że mowa jest o kobiecie, a nie o zwierzęciu. Dzięki temu spot przyciąga uwagę. Chwilę później dokładnie wyjaśnione jest o co chodzi w kampanii i jak możemy pomóc zwierzętom.

 

A Wam jak się podoba spot Fundacji Karuna?

 

KJ-J

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *