Reklama dzieciom po raz kolejny w TVP

Reklama dzieciom po raz kolejny w TVP

tvpW Boże Narodzenie, już po raz 22., na antenie TVP wyemitowany zostanie charytatywny blok reklamowy. Telewizja Polska przeznaczy dla dzieci sumę w wysokości zależności od oglądalności bloku reklamowego emitowanego 25 grudnia.

Specjalne pasmo reklam na antenie pojawi się o godzinie 19.50, czyli tuż po głównym wydaniu „Wiadomości”. To, jaką sumę Telewizja Polska przekaże, zależeć będzie od liczby widzów, jacy ją obejrzą. Wielkość widowni obliczona zostanie w oparciu o dane telemetryczne zebrane przez Nielsen Audiencje Measurement. 10 tysięcy złotych kosztować będzie reklamodawców jeden punkt GRP. Ten typ sprzedaży reklam na antenie TVP obecny jest od zeszłego roku. Wcześniej reklamy sprzedawane były według standardowego cennika.

Widzów może zdziwić, że reklamy dla celów charytatywnych nadawane są w Boże Narodzenie. Zmieniło się to rok temu, wcześniej przez kilkanaście lat reklamy oglądaliśmy w Wigilię. Wcześniej charytatywne spoty leciały zawsze 24 grudnia, jako jedyne w tym dniu. Drugi rok z rzędu reklamy w Wigilię lecą jak w każdy inny dzień, a spoty charytatywne oglądamy 25 grudnia.

Skąd ta zmiana? Z trudnej sytuacji finansowej Telewizji Polskiej, która postanowiła w Wigilię zarobić na reklamach, a nie dobrowolnie rezygnować z zysków. Stąd pomysł na przeniesienie spotu charytatywnego na Boże Narodzenia. Dzięki temu zyskuje podwójnie – ma pieniądze za reklamy i poprawia swój wizerunek.

Przez ostatnie 21 lat TVP zebrała dzięki spotom około 20 milionów złotych dla dzieci. Przekazane zostały one różnym placówkom, które dbają o maluchy. Suma ta w zeszłym roku wyniosła 834 tysiące złotych. Zostały one rozdysponowane pomiędzy siedemdziesiąt ośrodków. W tym roku pieniądze dostaną instytucje, które wystąpią o nie poprzez wniosek złożony do końca roku (w biurze zarządu i spraw korporacyjnych Telewizji Polskiej). O podziale zadecyduje komisja do spraw darowizn.

A Wy oglądacie spoty „Reklama dzieciom”?

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *