Rebranding TVN Player

Rebranding TVN Player

TVN postanowiło zmienić strategię popularnej platformy z video na żądanie. Do tej pory w całości była bezpłatna i oferowała tylko treści z kontentu TVN.

 

Grupa medialna planuje dalszy rozwój platformy. W tym celu zmienia się nazwa platformy z  TVN Player na Player. Oprócz nazwy zmiany obejmą także zawartość serwisu. Treści dostarczać będą także dostawcy zewnętrzni. Wiadomo już, że Grupa TVN podpisała już umowy z Warner Bros, Kino Polska TV, Sony Pictures Television. Co w praktyce to oznacza? Widzowie będą mogli obejrzeć w serwisie znane seriale – np. „Przyjaciele”, filmy, produkcje m.in. AXN. Oprócz tych partnerów spółka będzie w przyszłości współpracować także z kolejnymi. Potencjalnym partnerem jest Telewizja Polska, która chętnie udostępnia swój kontent w platformach tego typu (np. Onet VOD, Ipla).

 

Jak mówi Maciej Maciejowski – członek zarządu Grupy TVN ds. rozwoju biznesu – nie jest wykluczana współpraca z żadnym dostawcą treści. Kierować się przy tym będą zapotrzebowaniem użytkowników. Z kolei wykluczone jest, by TVN udostępniał soje treści w innych platformach video na żądanie.tvn-player

 

Nowym celem Playera jest konkurowanie z Polsatowską Iplą. Stąd też rozszerzenie oferty o kontent innych nadawców. Do tej pory w serwisie wszystkie treści dostępne były bezpłatnie. Teraz dołączy do tego płatna strefa, wykupywana na cały miesiąc, a nie na pojedyncze programy. Serwis udostępni również możliwość oglądania całych kanałów telewizyjnych. Pojawią się TVN24 Biznes i Świat, TVN24, Kino Polska Muzyka, Kino Polska, Filmbox, Filmbox Extra, Fashionbox, Fightbox, Docubox, AXN, AXN Black, AXN Spin, AXN White, a wkrótce również TVN Turbo i TVN Style.

 

Skąd bierze się zmiana strategii Grupy TVN? Na pewno jest to chęć rozwoju marki oraz zwiększenia jej zysków. Z drugiej strony pogłoski o wejściu do Polski Netflixa, dlatego warto umocnić platformę zanim on się pojawi. Innymi przyczynami może być chęć rozwinięcia potencjału video na żądanie, ponieważ w Polsce w tym zakresie jest jeszcze wiele do zrobienia.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *