„Przygarnij mnie” – reality show o pomaganiu psom

„Przygarnij mnie” – reality show o pomaganiu psom

przygarnij mnie

TVP 2, jako telewizja publiczna, ma obowiązek realizowania misji. Tym razem sposobem na to ma być program „Przygarnij mnie”. Format wymyślony przez stację po raz pierwszy zagości na antenie stacji.

Nietypowa propozycja stacji pojawi się 29 marca 2015 roku. Jego celem jest promowanie adopcji zwierzaków ze schronisk w Polsce. Niestety bezdomnych psów i kotów w naszym kraju z każdym rokiem jest większa. W 2013 roku było ich ponad sto tysięcy. Dla porównania w 2001 bezdomnych psów było siedemnaście tysięcy. By zmienić tę sytuację TVP 2 będzie promować ich adopcje. Zwiększana będzie świadomość ludzka, że kochane powinny być nie tylko rodowodowe zwierzaki.

Dziesięcioodcinkowa seria będzie emitowana w niedzielę, wieczorem w telewizji publicznej. Pokazane zostaną historie siedmiu psiaków, które znalazły się w schronisku. Zostaną one zaadaptowane przez gwiazdy programu. Będziemy śledzić losy psów w ich nowych domach. Specjaliści dodatkowo pomogą gwiazdom – ambasadorom zadomowić się u nowych właścicieli. Weterynarze i behawioryści pokażą im jak socjalizować zwierzaka, pomóc mu zwalczyć tramy i wychować.

Celebrytami – ambasadorami zostaną: aktorka Agnieszka Włodarczyk, miss polski 2011 Marcelina Zawadzka, choreograf, aktor – Leszek Stanek, aktorka Małgorzata Ostrowska-Królikowska,  aktor Dawid Zawadzki, dziennikarz Kamil Nosel, aktor Rafał Mroczek.

Na stałe zaadoptują oni zwierzaka. W programie dowiedzą się jak psy żywić, pielęgnować, wychowywać. Nauczą się również jak poprzez zabawę rozwijać umiejętności oraz rozwój zwierząt.

Pomiędzy celebrytami toczyć będzie się rywalizacja – zabawa. Prezentować będą swoje nowe umiejętności. Zwycięzcy zostaną wyróżnieni i oddadzą do schroniska karmę i produkty zabezpieczające zwierzęta przed pasożytami. Zwycięzcy całego programu wybierze schronisko, które otrzyma od stacji nagrodę mającą na celu poprawienie sytuacji zwierząt w nim mieszkających.

Uczestników oceniać będzie jury: Sylwester Wardęga – znany youtuber, performer; Michał Olszański – dziennikarz Trójki (radia), uczestnik akcji „Zerwij Łańcuchy” walczącej z ludźmi trzymającymi psy na łańcuchach oraz Olga Frycz, aktorka pomagająca Fundacji Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt.

Program wpisuje się w kampanię promującą odpowiedzialne adopcje zwierząt. Ma na celu znaleźdź nowe domu psom i kotom ze schronisk.

Uzupełnieniem show będzie platforma „Psadoptuj”. Kilkaset psów ze schronisk (potem więcej) będzie pokazywane na stronie. Ma to ułatwić adopcję psów. Proces adopcji będzie weryfikowany przez schronisko. Na pożegnanie adoptowane psy dostaną wyprawkę.

Oprócz strony adopcyjnej powstanie również druga z poradami eksperckimi dotyczącymi zwierząt i opieki nad nimi.

Doradcami w programie „Przygarnij mnie” będą Michał Ceregrzyn – weterynarz, doświadczony praktyk i doktor nauk weterynaryjnych (doświadczenie na uniwersytetach, instytutach naukowych w Polsce i na świecie) oraz Katarzyna Bargiełowska, instruktor szkolenia psów metodą naturalną oraz behawiorysta.

Prowadzącą program została dziennikarka znana z „Pytania na śniadanie” – Marzena Rogalska.

Emisja – niedziele od 29 marca, o godzinie 18.55.

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *