Powrót magazynu „Secret Service”

Powrót magazynu „Secret Service”

Jeszcze w tym miesiącu (wrzesień 2014) na rynek powróci magazyn „Secret Service”. Czasopismo poświęcone będzie grom komputerowym.

Tytuł będzie dwumiesięcznikiem o cenie 14,50 zł za numer. Jego wydawcą jest firma Idea Ahead. Co ciekawe, reaktywacja pisma możliwa była dzięki finansowemu wsparciu fanów. W jednym z polskich serwisów crowfundingowych (PolakPotrafi.pl) pojawił się jakiś czas temu projekt zapowiadający powrót pisma o grach. By czasopismo wróciło na rynek, konieczne było zebranie 93 tysięcy złotych. Okazało się, że wsparcie fanów przerosło oczekiwania wydawcy, gdyż zebrano aż 300 tysięcy złotych.

Czasopismo, przez graczy uważane za kultowe, zniknęło z rynku w 2001 roku. Gdy więc pojawił się pomysł jego reaktywacji, gracze postanowili wspomóc projekt. Łącznie wpłaty dokonało 3650 osób. To największa liczba darczyńców, która pojawiła się na serwisach społecznego finansowania w Polsce.

Ogromne zainteresowanie potencjalnych czytelników sprawiło, że wydawca zmienił swoje plany co do tytułu. Zmieniono jego częstotliwość, ponieważ planowano wydawanie kwartalnika, a „Secret Service” zostanie dwumiesięcznikiem. Zmieniona została także zawartość magazynu. Ma być ona znacznie bogatsza niż zakładano.

Czy pismo odnajdzie się na współczesnym rynku? Okaże się już wkrótce. Przeciwnicy powrotu tytułu twierdzą, że dziś wszystkie opisy gier są w sieci i ludzie nie będą chcieli płacić 14 zł za treści, które mają w Internecie za darmo. Pamiętać jednak należy, że gracze to zapaleńcy i jeśli dostaną wartościowy kontent, zapłacą za niego dowolna sumę.

secret-service

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *