„Polska Molskiej” – nowy program w TVP HD

„Polska Molskiej” – nowy program w TVP HD

W telewizji TVP HD pojawi się nowy program o charakterze podróżniczo-kulinarnym. Pierwszy odcinek zobaczymy już w czwartek, 30 października 2014 roku. Audycja – „Polska Molskiej” opowie widzom o najciekawszych, najpiękniejszych i nieznanych nam zakątków Polski. Celem będzie pokazanie, że nie tylko inne kraje mają piękne krajobrazy, smaczną kuchnię i ciekawych ludzi. Równie ciekawe zakątki znaleźć możemy w naszym kraju.

Prowadzącą jest Gosia Molska – dziennikarka, kulinarna producentka. Znana jest ze współpracy z programami kulinarnymi – „Hell`s Kitchen”, „Top Chef”, „Masterschef”. Słynie z pasji do gotowania. Podróżując po świecie miała okazję poznać kuchnie Indii, Afryki, Sri Lanki, Tajlandii, Europy. W programie przedstawi nam tajemnice i nieznane oblicza kuchni polskiej. Przekona nas, że kulinarne doznania jedząc polskie potrawy są nie mniejsze niż konsumując te włoskie, francuskie etc.

Program Gosi Molskiej będzie propagował aktywne spędzanie czasu, a przy tym spędzanie go smacznie w trakcie kulinarnej turystyki. Nacisk położony będzie na zdrową, ekologiczną żywność. Promowane będą potrawy i składniki lokalne, często z małych, rodzinnych gospodarstw.

Każdy odcinek programu „Polska Molskiej” to inny region, miasto Polski. Prowadząca przedstawi nam tamtejszą kuchnię. Poznamy ja od strony restauracji, barów, kucharzy. Najważniejsi będą w programie ludzie. Kochający to, co robią, producenci, modnych ostatnio serów zagrodowych, ogrodnicy, rolnicy, kucharze, hodowcy zwierząt, bariści.

Miejsca, które odwiedza Molska z powodzeniem mogą zastąpić nam zagraniczne kurorty. Gosia pokaże nam jak wiele możliwości noclegowych mamy w naszym kraju. Mogą to być gospodarstwa agroturystyczne, campingi, pensjonaty, hotele czy glamping. Oprócz leniuchowania można znaleźć wiele form na aktywny odpoczynek. Pomysłów na to może być jeszcze więcej niż tych na miejsca noclegowe – konie, żeglarstwo, wspinaczka, windsurfing, wakeboard.

„Polska Molskiej” to również dwa przepisy kulinarne w każdym odcinku. Będą one oczywiście związane z omawianym regionem. Przede wszystkim będą jednak proste, nieskomplikowane w przygotowaniu, do tego zdrowe i nie za drogie.

Program kierowany jest do osób żyjących aktywnie, kochających podróże, poznawanie nowych miejsc, kuchni. Do osób aktywnie odpoczywających, poszukujących inspiracji w otaczających ich świecie.

Oprócz programu bazowego pojawi się oferta towarzysząca w Internecie. Będą to kulisy program, ciekawostki, atrakcje publikowane na funpagu programu, profilu na Instagramie czy dodatkowe materiały video nie emitowane na antenie TVP HD.

Program „Polska Molskiej” gościć będzie w domach widzów co czwartek (od 20.25) na antenie TVP HD. Powtórki oglądać można w niedziele o 15.10.

Polska Molskiej

 

 

 

 

 

 

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *