Polsat idzie w muzykę – w wakacje nowy kanał muzyczny

Polsat idzie w muzykę – w wakacje nowy kanał muzyczny

Telewizja Polsat uruchomiła niedawno swój pierwszy kanał muzyczny – Disco Polo Music. Na tym jednak nie poprzestaje. Już na przełomie czerwca oraz lipca ma wystartować kolejna. Kanał, o nazwie P-Music, skupi się na brzmieniach popowych.

polsatWniosek koncesyjny wpłynął do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na koniec stycznia tego roku. Polsat postanowił maksymalnie wykorzystać szybko postępującą fragmentaryzację i specjalizację mediów. Jest to szansa na wybicie się i zdobycie dobrego udziału w rynku, a co za tym idzie, zysku z reklam. Szefem kanału zostanie Marcin Bisiorek. Wcześniej był on dyrektorem programowym Radia Eska Rock i Eska. Do swojego zespołu sprowadził już kilku dawnych współpracowników.

P-Music kierowana będzie do osób powyżej dwunastego roku życia. Na początku dostępna będzie na platformie Cyfrowego Polsatu, potem trafi także do pozostałych operatorów telewizyjnych.

Na razie nieznane są jeszcze szczegóły programowe nowej telewizji. Według danych podanych w zgłoszeniu koncesyjnym złożonym w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, na program P-Music składać się będzie popowa muzyka polska i zagraniczna. Dominować będą teledyski, ale nie zabraknie również relacji z koncertów, list przebojów. Z pewnością liczyć możemy także na programy o gwiazdach światowych i lokalnych. Kanał będzie nadawał swoje programy przez dwanaście godzin dziennie.

Myślicie, że kolejny muzyczny kanał przyjmie się i zdobędzie rynek?

 

KJ-J

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *