Pierwsze pismo gejowskie w Polsce

Pierwsze pismo gejowskie w Polsce

W najbliższy wtorek, trzydziestego września na sklepowe półki trafi czasopismo dla gejów. Będzie to pierwsze tego typu pismo w naszym kraju. „Pride” będzie kwartalnikiem., który pokaże styl życia i różnorodność świat tych mężczyzn.

Twórcami nowego tytułu są dwaj panowie, będący właścicielami Orchidea Group – agencji specjalizującej się w organizacji wydarzeń kulturalnych. Sebastian Wasiński oraz Bartek Lachowski chcą stworzyć magazyn dla mężczyzn świadomych i pewnych siebie. Podkreślają to m.in. w podtytule.

Co znajdziemy w czasopiśmie? Przede wszystkim będą to teksty poruszające problemy osób homoseksualnych. Oprócz tego nie zabraknie informacji kulturalnych, modowych i dotyczących szeroko rozumianego stylu życia. Nie chcą niczego żądać, a tylko pokazywać i subtelnie przekonywać. Pismo będzie pragmatyczne i bardzo konkretne. Czytelnicy znajdą na łamach pisma artykuły biznesowe (w pierwszym numerze będzie to materiał pod tytułem – „Ile kosztuje homofonia”) oraz wywiady z gwiazdami (np. z Kayah).

„Pride” pojawi się w kioskach Ruchu, salonach Relay, Empik i Inmedio. Pod adresem www.pridemag.pl znajdziemy portal nowego tytułu.

Magazyn reklamuje się między innymi spotem:

Oraz hasłami zachęcającymi:

PRIDE to… dla niektórych szok i niedowierzanie, dla nas naturalna kolej rzeczy.pride-magazine
PRIDE jest potrzebny, ponieważ… są ludzie, którzy na niego czekają.
Praca nad magazynem trwała… od pomysłu minęło 4 lata, nad magazynem pracowaliśmy blisko rok.
Unikatowość PRIDE’a polega na tym, że… zaskoczy wszystkich tych, którym się wydaje, że wiedzą jak ten magazyn będzie wyglądał.
Największą radość sprawiła mi… praca z moją redakcją.
Najbardziej obawiam się… krótkiego czasu na przygotowanie drugiego numeru.
Gdy pojawi się krytyka, to… i tak będę robił swoje.
Warto kupić pierwszy numer, gdyż… przejdzie do historii.

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *