Pepsi reklamuje się przez blogerki

Pepsi reklamuje się przez blogerki

Znane blogerki modowe, Pepsi i Rossmann zorganizowali wspólną kampanię reklamową. Jej hasłem przewodnim jest „Lekka strona orzeźwienia”. Popularna marka napojów gazowanych reklamowana jest jako sposób na gorące lato. Celem kampanii jest zwiększenie rozpoznawalności marek Pepsi Light i Pepsi Light Lemon.

Odbiorcami kampanii są kobiety dbające o swój wygląd i ceniące swoją zgrabną figurę. Twórcami spotów jest agencja Agencja Digital One. Kampania odbywa się przede wszystkim w Internecie, a promowana jest w blogosferze i sieci sklepów Rossmann. Ma ona formę konkursu, w którym nagrodą są stylowe rowery w kolorach marki Pepsi Light Lemon, czyli niebiesko-żółto- szare. Zostały one zaprojektowane specjalnie na potrzeby kampanii. Do promocji zaangażowano modowe blogerki – Style Dogger, Paulina Jagodzińska, Jestem Kasia i Camel. Ich zadaniem jest pokazywanie i projektowanie stylizacji letnich idealnych na rowerowe wyprawy. Oczywiście rowery w kolorach Pepsi Light Lemon mają być dla nich inspiracjami.

Na czym opiera się komunikacja w omawianej kampanii? Na podkreślaniu walorów marek – lekkości w orzeźwianiu, idealnym na lato. Celem jest zbudowanie świadomości odbiorców. Mają one poznać marki Pepsi Light i Pepsi Light Lemon i polubić je jako doskonałe rozwiązanie pragnienia w letnie dni. Budowane są pozytywne skojarzenia marek z modą, stylem i zgrabna sylwetką. Targetem SA kobiety od lat szesnastu do trzydziestu czterech.

pepsiKonkurs opiera się na kupnie promowanego produktu w sieci drogerii Rossmann. Należy zachować paragon oraz kreatywnie i ciekawie odpowiedzieć na konkursowe pytanie zamieszczone na witrynie: www.rossnet.pl/konkursy. Pytanie brzmi: „Jak Pepsi Light orzeźwia twój letni styl?”.

Kampania reklamowa trwać będzie do 21 sierpnia. W jej ramach możemy oglądać plakaty w Internecie, materiały POS w sklepach sieci Rossmann. Konkurs obecny jest także na oficjalnym Facebooku marki: www.facebook.com/PEPSIpl oraz w witrynie www.lekkastronaorzezwienia.pl.

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *