Onet.pl kupuje NK.pl

Onet.pl kupuje NK.pl

logo-nk-500x500Pamiętacie NK.pl, dawniej nasza-klasa.pl? Okazuje się, że Onet.pl postanowił przejąć tę markę. Właścicielem popularnego portalu informacyjnego jest Ringier Axel Springer Media AG. Jeśli przejęcie zatwierdzi UOKiK, NK.pl zmieni właściciela.

NK.pl istnieje od 2006 roku. Jeszcze kilka lat temu był najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Polsce. Obecnie w tym aspekcie NK.pl nie jest już znaczącym graczem (choć wciąż jest drugim co do popularności serwisem społecznościowym w kraju), ale okazuje się, że nie przeszedł on zupełnie w niepamięć. Jest jedną z większych platform dla graczy.

Miesięcznie NK.pl ma 5,2 miliony użytkowników (dane za wrzesień 2014 roku, Megapanel). Wiele osób zaskoczonych jest takim posunięciem Onetu. Jeśli jednak przeanalizujemy ważniejsze dane i popularność NK.pl jako serwisu z grami internetowymi, nie jest to już takie dziwne.

Celem tego posunięcia jest poszerzenie portfolio. Obecnie Onet.pl posiada trzy poświęcone grom serwisy: grydlaniej.onet, gry.onet oraz gryonline.onet. Dla pozyskania atrakcyjnych dla użytkowników gier Onet współpracuje z trzydziestoma najważniejszymi producentami gier (między innymi Ubisoft, Wargaming, EA). Czytelnikom oferuje ponad sto różnego typu gier.

Oto co powiedział RObert Bednarski, CEO Grupy Onet.pl na temat tego przejęcia:

„Gry online i treści z tą tematyką związane są bardzo poszukiwane przez polskich internautów. Przejęcie NK.pl to świetna szansa, żeby poszerzyć nasze portfolio i czerpać korzyści z obecnego potencjału serwisu w kontekście gier i aplikacji rozrywkowych”.

A WY macie jeszcze konto na NK.pl? Co sądzicie o ruchu Onetu?

 

KJJ

 

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *