Olimpijskie logo Krakowa

Olimpijskie logo Krakowa

Jest rok 2022, lekko prószy śnieg, a w Krakowie odbywają się XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Niemożliwe? Okaże się już za dwa lata. Najpierw jednak odbędzie się konkurs na logotyp dla Krakowa.

 

Krakow.2022.ZIO_Właśnie ruszył konkurs zorganizowany przez władze Krakowa. Udział może wziąć w nim każdy – firmy i osoby fizyczne. Zwycięski logotyp będzie wizualnym identyfikatorem miasta – kandydata do organizacji olimpiady. Pojawi się we wszelkich materiałach informacyjnych. Prace można nadsyłać do końca roku, a rozstrzygnięcie nastąpi w kwietniu 2014 roku. Warto dodać, że dla zwycięzcy przeznaczono nagrodę – 10 tysięcy złotych.

 

Czy Kraków ma szanse na organizację igrzysk? Trudno powiedzieć. Pewne jest, że miasto miałoby zostać gospodarzem imprezy organizując je wraz z Zakopanem i Jasną lub Liptovskiem Mikulasem. W tych trzech miejscach powstałyby wioski olimpijskie. W samym Krakowie odbyłyby się dyscypliny lodowe – łyżwiarstwo, curling.

 

Czy warto starać się o olimpiadę? Jak najbardziej. Jest to doskonała możliwość, by wypromować miasto. Przy okazji znajdą się pieniądze na dodatkowe inwestycje. Największą korzyści miasto miałoby oczywiście, gdyby przydzielono mu organizację. Nawet jeśli się to nie uda, to i tak zyskamy – rozgłos, promocje, inwestycje. A tego nigdy nie za wiele.

 

A Wy co sądzicie o tym pomyśle?

 

KJ-J

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *