Nowy serial TVN – „Szkoła”

Nowy serial TVN – „Szkoła”

Jesienna ramówka zbliża się coraz większymi krokami. Jeszcze tylko miesiąc do rozpoczęcia nadawania przez stacje nowych programów i seriali. Jednym z nich będzie „Szkoła”. Będzie to format typu scripted docu. Głównymi bohaterami będzie młodzież z polskich szkół. Poruszana tematyka ze świata młodych ludzi może okazać się kontrowersyjna i często niewiarygodna. Serial jednak będzie korzystał z prawdziwych historii.

Bohaterami będą uczniowie dwóch szkół – liceum i gimnazjum, czyli młodzież w najtrudniejszym czasie dojrzewania. Wraz z bohaterami będziemy poznawać problemy młodych ludzi z poszukiwaniem akceptacji, własnej tożsamości, miłości, swojej życiowej drogi, kontaktu z rówieśnikami i rodzicami. Poznamy ich z kilku stron, zagłębimy się w ich zamknięty świat. Zobaczymy jak wygląda młodzieńczy bunt, poszukiwanie autorytetów. Zobaczymy ich wzloty i upadki. Wśród nich znajdą się narkotyki i inne używki, kradzieże, gnębienie młodszych kolegów, wyłudzenia, głupie i niebezpieczne zabawy.

Młodzież pokazywana będzie w tle dwóch krakowskich szkół – Gimnazjum nr 105 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 44. Kadrą nauczycieli kierują dyrektor Stanisław Chlebowski ( w tej roli Tadeusz Łomnicki) oraz wicedyrektor Maria Borkowska (grana przez Marię Meyer). Obok nich zobaczymy krakowskich aktorów znanych z innych pozycji TVN-u.

tvn-szkolaNauczyciele w historiach bohaterów będą odgrywać często kluczowe role. Ich zadaniem będzie opanować młodzież i pomóc im rozwiązać ich problemy. Przekaz dla widza będzie prosty – każdy problem można rozwiązać. Podobnie jak w przypadku innych seriali tego typu jeden odcinek odpowiada jednej historii. Znajdzie więc ona swoje rozwiązanie pod koniec danego odcinka.

Krystyna Lasoń jest producentem „Szkoły”. Znana jest widzom z produkcji „Julii, „Mojego bieguna”, „Majki”, „Prawdziwych historii”.

Emisja „Szkoły” od poniedziałku do piątku o 15.00 na antenie TVN. Emisja już od 1 września.

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *