Nowy projekt Natalii Hatalskiej

Natalia Hatalska, prowadząca blog hatalska.com tworzy nowy projekt. Kilka dni temu opublikowała film dokumentalny poświęcony Generacji Z. Film powstał w ramach projektu OnOff. Jest to cykl programów o najnowszych trendach społecznych.

Rok 2015, według obietnic autorki jednego z bardziej poczytalnych blogów w Polsce, będzie rokiem wideo. Podążając za najnowszymi trendami w swojej witrynie wprowadza zmiany mające na celu tworzenie wysokiej jakości contentu premium oraz dużej liczby materiałów wideo.

Cykl OnOfff składać będzie się z trzech części. Poruszy problematykę trendów społecznych w świecie offline i online. Pierwszy dokument z tej serii poświęcony został Generacji Z. Do tej pory nie zrobiono jeszcze zbyt wielu badań nad tą grupą społeczną. Jest ona znacząco różna od Generacji X i Millennialsów. Natalia Hatalska próbuje w nim zgłębić tajemnice i zmierzyć się ze stereotypami zgromadzonych wokół Generacji Z. Czym charakteryzuje się to pokolenie? Przede wszystkim ciągle korzysta z nowych technologii. Wiele badań pokazuje, że Internet, gry komputerowe bezpośrednio i negatywnie wpływają na młodych ludzi. Ma to bezpośrednie przełożenie na ich nieumiejętne nawiązanie bezpośrednich kontaktów z ludźmi.

Hatalska w swoim programie obala część stereotypów krążących wokół tego pokolenia, m.in. to, że przedkładają oni kontakty wirtualne nad realne. Prawdą okazało się jednak to, że zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, nadmiernie grają w gry komputerowe.

Pokolenie Z jest najmniej przebadanym pokoleniem. Są to dzieci urodzone po 1995 roku, które nie znają świata analogowego. Dla nich świat bez komputerów i wifi nie istnieje. Wbrew wielu naszym obawom, te dzieci są bardzo świadome zagrożeń, które niesie ze sobą wirtualny i technologiczny świat.

Twórcą filmu jest sama Hatalska, realizacją zajęło się studio produkcyjne OnlyOnly. Partnerem strategicznym jest Orange.

Więcej o projekcie i sam film można obejrzeć na blogu Natali Hatalskiej http://hatalska.com/2015/01/22/generacja-z-pokolenie-ktore-zmieni-nasz-swiat/

Koniecznie obejrzyjcie, naprawdę warto!

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *