Nowe pismo o rękodziele na polskim rynku

Nowe pismo o rękodziele na polskim rynku

Od początku roku na półkach sklepowych znaleźć można nowy tytuł z kategorii hobby, rękodzieło. Mowa o „Mollie potrafi”. Jest to tłumaczenie brytyjskiego bestselleru o handemade. Oryginał „Mollie makes” to miesięcznik brytyjskiego wydawnictwa Future. Tytuł wydaje AVT – Korporacja Sp.z o.o. Dziś pismo ma swoje lokalne wersje licencyjne na całym świecie. Polskie wydanie ukazuje się jako dwumiesięcznik. Do tej pory ukazały się trzy numery i wydanie specjalne poświęcone robótkom z filcu.

Czym jest to pismo? – źródłem inspiracji oraz instrukcji jak krok po kroku wykonać piękne ozdoby dla domu, siebie i dziecka. Różnorodność publikowanych materiałów jest ogromną zaletą pisma. Początkowo w tytule przedrukowywane były wyłącznie projekty europejskie. Jednak w kolejnych wydaniach przybywa polskich twórców i ich wspaniałych pomysłów. Co równie ważne w „Mollie potrafi” znajdziemy wiele różnorodnych technik – jest i coś na druty, szydełko, do uszycia i zmajsterkowania. Dla wielu polskich rękodzielników stanie się kopalnią inspiracji.

Instrukcje wykonania projektów publikowanych w czasopiśmie są jasne i przystępne. Z pewnością nikt nie będzie miał problemów z ich wykonanie. Mnie przypadł do gustu dział uczący szyć na maszynie od podstaw. Mam nadzieję, że z kolejnych numerów wiele się nauczę. W piśmie znajdziemy także ciekawe, wartościowe artykuły, które zainspirują do tworzenia i obdarowywania innych naszymi dziełami sztuki.

Na koniec dodam, że pismo kosztuje 12 zł. Dostępna jest prenumerata. Można także tytuł zakupić w wersji elektronicznej.

Z czystym sercem polecam – można się zainspirować i wiele dowiedzieć.

 

Mollie-3-2014

KJ-J

 

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *