Nowa reklama firmy Adrian – rajstopy także dla chorych na raka

Nowa reklama firmy Adrian – rajstopy także dla chorych na raka

Firma Adrian zajmuje się produkcją rajstop, skarpetek, pończoch i legginsów. Na polskim rynku istnieje już od 30 lat. Priorytetem, jak sami mówią, jest dla nich zadowolenie klientów. W tym celu ciągle poprawiają jakość i udoskonalają produkcję. Często są nagradzani – przez konsumentów i inne przedsiębiorstwa.

Od kilku lat Adrian zaskakuje swoimi kampaniami reklamowymi. Zwykłe modelki firma zastąpiła kobietami znanymi i niezwykłymi. Dlaczego niezwykłymi? W jednej z kampanii twarzą została modelka XXL. Przekaz był prosty – „Adrian kocha wszystkie kobiety” – nawet te większe.

adrian1

 

Następnym krokiem były billboardy z byłą wokalistką Varius Maanx – Moniką Kuszyńską, która po wypadku stała się niepełnosprawną i jeździ na wózku. Celem kampanii była nie tylko promocja nowej linii rajstop, ale także walka ze stereotypami. W końcu kobiety niepełnosprawne ruchowo także mają prawo wyglądać atrakcyjne.

adrian2 adrian3

W trzeciej odsłonie kampanii na billboardach pojawił się aktorki ze spektakli „Klimakterium”. Firma tym razem podkreślała brak barier wiekowych dla dbania o siebie i noszenia stylowych rajstop i pończoch.

adrian4

W ostatnich dniach na ulicach pojawiły się nowe plakaty Adrian. Tym razem modelką została kobieta chorująca na raka piersi. Półnaga, uśmiechnięta blondynka ręką zakrywa jedna pierś – druga jest widoczna, a do tego jest zniekształcona przez chorobę. Na ręce widzimy zawiązaną różową wstążeczkę (symbol kobiet z rakiem piersi). Nogi oczywiście zdobią pończochy firmy Adrian. Obok typowego hasła: „Adrian…kocha wszystkie kobiety”, widnieje drugie: „Uwierz! Rak. To się leczy”.

adrian5

Dla mnie reklamy Adriana są świetne. W prosty sposób pokazują, że piękno ma niejedno imię. Łamie stereotypy i uświadamia nam, że w życiu może nas wiele spotkać, a mimo to, pozostajemy tymi samymi kobietami. Kobietami chcącymi być pięknymi – dla siebie i otoczenia.

Jak zawsze i tym razem odezwali się przeciwnicy. Podkreślają, że reklama odwraca uwagę od samych rajstop, a zbytnio skupia się na raku. Do tego niektórych razi widok chorej piersi. Jak dla mnie te zarzuty są bezpodstawne – po pierwsze marka jest już znana i to szlachetne, że jej reklamy poruszają ważne problemy. Nie uważam także, by było to promowanie się poprzez czyjeś nieszczęście.

Reklamy Adrian są atrakcyjne wizualnie, proste, a jednocześnie mocne w przekazie. Niektórzy porównują je do reklam Benettona, a według mnie to zaszczyt.

 

A Wam jak się podobają?

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *