Milky Way Magic Stars – czyli słów kilka o sile FB

Milky Way Magic Stars – czyli słów kilka o sile FB

30 marca 2011 na Facebooku powstała nietypowa grupa. „Żądamy powrotu Milky Way Magic Stars”, bo tak się ona nazywa to akcja społeczna dążąca do przywrócenia legendarnych gwiazdek Milky Way na polski rynek. W ciągu dwóch lat istnienia zgromadziła ponad 62 tysiące fanów – osób, które przyłączyły się do akcji. Dziś okazuje się, że odniosła ona sukces. Magic Stars pojawiły się na półkach sieci Tesco.

Producentem słodyczy jest firma Mars Incorporated. Na razie sugeruje ona, że gwiazdki wypuszczone są w ramach promocji ograniczonej czasem. Myślę jednak, że firma testuje, czy produkt będzie cieszył się popularnością. Nie wierzę, że przy dużej sprzedaży nie wprowadzili by marki ponownie na rynek. Istnieje jedna zasadnicza różnica pomiędzy gwiazdkami z lat 90. i tych obecnych – czekoladowe Milky Way się nie uśmiechają. Producent postanowił ograniczyć koszty produkcji i nie wytłoczył charakterystycznych buziek gwiazdkom.

milky way

Dzięki tej akcji widzimy jak dużą moc mają internauci. Spragnieni smaków z dzieciństwa i młodości coraz częściej upominają się o konkretne produkty. Są nim Magic Stars właśnie przywrócone na rynek, ale także obecny już od dwóch lat pamiętany przez wszystkich napój Frugo. Znaną markę reaktywował Food Care, słynący z energetyka Black. Dziś okazuje się, że od 2011 roku sprzedano 220 mln butelek napoju. Firma plany ekspansję zagranicę –  do Wielkiej Brytanii i Rosji. Frugo powróciło po wielu apelach internautów, m.in. na fanpage`u „Frugo, wróć!”.

Fanpage "Frugo, wróć!"

Fanpage „Frugo, wróć!”

Na przykładzie tych dwóch przypadków widzimy, że głosy internautów liczą się dla producentów. Dziś sieć stała się idealnym narzędziem reklamowym i marketingowym. Dobrze, że producenci dostrzegają moc potencjalnych klientów.

Mnie brakuje gum kulek i gumy Donald. A Wy za czym tęsknicie?

 

K.J-J

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *