Krakuski wchodzą w social media

Krakuski wchodzą w social media

Kojarzycie Krakuski? To jedna z marek ciasteczek, należąca do firmy Bahlsen, znanego producenta słodyczy. Firma zdecydowała się na wprowadzenie marki w świat social media. Do tego zadania została wybrana agencja The Digitals. Jej zadaniem jest założenie i prowadzenie wirtualnych profili ciasteczek na Facebooku oraz Instagramie.

Decyzja Bahlsena podyktowana jest zmianę – wprowadzeniu nowych opakowań dla omawianych słodyczy oraz odświeżenia pozycjonowania produktu. Nacisk zostanie w nim położony na przyjemność, jej kultywowanie i świętowanie. W takim klimacie Krakuski będą pojawiać się w świecie wirtualnym.

Komunikacja zaproponowana przez The Digitals kładzie nacisk na podkreślenie czerpania przyjemności z codziennych, nawet mało przyjemnych czynności (np. koszenia trawy, pracy). Hashtag charakterystyczny dla akcji to #przyjemniej. Nie wiemy jak dokładnie będzie wyglądać ta komunikacja. Z zaobserwowanych postów (Facebook: www.facebook.com/KrakuskiRytualyPrzyjemnosci) widzimy, że Krakuski zostały spersonifikowane. Dostały im dorysowane buźki, nogi i ręce i to one są bohaterami większości ilustracji na Fanpage`u. widzimy dość typową animacyjną narrację – nasze Krakuski podróżują, relaksują się, proponują nam przepisy z sobą etc. Styl podobny jest do tego obecnego na Fanpage`u warzyw Bonduelle.

Sam Fanpage istnieje od marca tego roku, ale omawiana narracja prowadzona jest od około połowy czerwca.

krakuskiAgencja The Digitals planuje dodatkowe akcje na profilu Krakusów, ale na razie pozostają one tajemnicą. Dodatkowymi zajęciami agencji jest prowadzenie działań reklamowych, które rekrutują i zaangażują potencjalnych fanów z grup odpowiadających profilowi produktu. Swoje treści publikowane w social media, The Digitals będzie również promować w innych kanałach.

O myślicie o tej kreacji? To już kolejna, w podobnym typie – jeszcze się sprzeda, czy też już się „przejadła”?

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *