Kopalnia Soli w Wieliczce – pomysł na mobilną promocję

Kopalnia Soli w Wieliczce – pomysł na mobilną promocję

Kopalnia soli w Wieliczce to turystyczna atrakcja Małopolski wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Co roku odwiedza ją ponad milion turystów, z czego ponad połowę stanowią obcokrajowcy. Kopalnia nie spoczywa jednak na laurach i stara się dotrzeć do szerszej rzeszy turystów. Robi to na wiele sposobów. Jednym z nich jest organizacja wielu ciekawych imprez – sylwester, pasterka, koncerty. W kopalni można także urządzić przyjęcie weselne.

W zeszłym roku, z okazji 35-lecia wpisania na listę UNESCO internauci z całego świata mogą zwiedzać kopalnię poprzez Gogle Street View. Wirtualne panoramy mają zachęcić kolejnych turystów do kupienia biletu. Ma także umożliwić wszystkim dojrzenie szczegółów, które podczas zwiedzania nam umknęły.

Dwa lata temu z okazji stworzenia nowej trasy – Trasy Górniczej (przygotowanej w ramach projektu Szlaki Nowej Przygody) przygotowano spot promujący ją.

Spot

 

Nie poprzestano jednak na reklamie tradycyjnej i internetowej. Stworzono wtedy dwie aplikacje mobilne do wykorzystania na komórce, tablecie i komputerze. „Salt Mine” i „Wieliczka mine” zdobyły dużą popularność wśród użytkowników urządzeń mobilnych. Została wyróżniona  nagrodami: the FWA Mobile Of The Day, MIXX Award 2012 oraz Mobile Trends Awards 2012.

kopalnia

5 stycznia ukazała się nowa aplikacja – Miners’ Route. Ma ona pokazać turystom jaka przygoda czeka na nich na górniczej trasie kopalni soli w Wieliczce. W grze użytkownik pokonuje kolejne komory kopalniane wcielając się w górnika. Do jego zadań należy więc zmierzenie poziomu stężenia metanu, odwodnienie rząpia oraz przygotowanie przodka strzałowego. Zwieńczeniem podróży jest możliwość ociosania kryształu solnego. Efektem swoich prac można się pochwalić na Facebooku, prezentując przyjaciołom swój kryształ. Zaletą aplikacji jest jej doskonałe udźwiękowienie. Usłyszymy nie tylko lektora, muzykę ale i odgłosy kopalni (kroki, skrzypienie drewna, szum wody).

 

Aplikację „Miners’ Route” można pobrać z:

itunes.apple.com/us/app/miners-route/id727578241?mt=8

play.google.com/store/apps/details?id=air.com.goldensubmarine.minersroute

 

KJ-J

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *