Kampania społeczna SOS Wioski Dziecięce

Kampanie społeczne zazwyczaj sięgają po pomysły chwytające za serce, szokujące czy zaskakujące. W ten sposób niskimi kosztami przykuwają uwagę szerokiego grona odbiorców i zmuszają do zastanowienia się nas swoim życiem.

SOS Wioski Dziecięce rozpoczęło właśnie nową kampanię, w której mały chłopczyk szuka mamy w centrum handlowym. Mały aktor udaje, że się zgubił. Zaczepia przypadkowe osoby i prosi ich o pomoc w znalezieniu mamy. Akcji towarzyszyły kamery, które udokumentowały reakcje ludzi na tę nietypową akcję społeczną. Akcja odbyła się w Poznaniu, w Centrum Handlowym Stary Browar.

Sześcioletni Julek zaczepia przechodzące osoby tekstem: „Proszę Pani, może mi Pani pomóc, bo ja zgubiłem mamę”. Nikt nie przeszedł obok chłopca obojętnie. Każda zaczepiona przez chłopca osoba postanowiła mu pomóc. Sposoby były różne. Część osób chodziła z chłopcem po centrum handlowy poszukując mamę, część zabrała go do ochrony prosząc o pomoc w odnalezieniu kobiety.

Dzięki kamerom powstał wzruszający filmik promujący SOS Wioski Dziecięce. Film można obejrzeć tutaj https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5NC6XsLNFVU

Organizacja SOS Wioski Dziecięce organizuje pomoc dzieciom bez rodziców ( w naszym kraju jest ich około osiemdziesiąt tysięcy). Pomoc odbywa się między innymi poprzez organizowanie domów, w których mogą zamieszkać dzieci wraz z nowymi rodzicami tzw. Rodzicami SOS. Część dzieci musi przebywać w domach dziecka, wiele z nich nie ma szans na znalezienie nowych rodziców, ponieważ wciąż brakuje chętnych do podjęcia się trudnej lecz wspaniałej roli rodziców zastępczych.

Jak możemy pomóc? Najlepiej było by znaleźć osoby, które podejmą się opieki nad dziećmi. Jednak z oczywistych względów nie każdy może się tego podjąć. Każdy z nas może jednak wesprzeć organizację finansowo, np. poprzez przekazanie jej 1%. Katarzyna Olszewska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce zachęca:

„Wszystkich, którzy chcieliby dać porzuconym dzieciom miłość oraz przy wsparciu pedagogów i psychologów je wychowywać, zapraszamy do nas. Potrzebujące dzieci czekają. Jednocześnie wiemy, że nie każdy ma w sobie tyle siły by zostać Rodzicem SOS. Ale pomagać może każdy, bo wszyscy przekazujemy 1% podatku”.

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *