KAI – Katolicka Agencja Informacyjna cz. IV

KAI – Katolicka Agencja Informacyjna cz. IV

Agencja KAI ma stały gwarantowany czas w dziennikach Radia Watykańskiego, są to tzw. „Dwie minuty dla KAI”. Codziennie umieszczane są tam najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce, wymieniane są serwisy informacyjne, a KAI przekazuje „w pigułce” informacje o najistotniejszych wydarzeniach w Polsce.

KAI posiada własny serwis dźwiękowy AudioKAI. Jest to profesjonalna oferta, skierowana do katolickich rozgłośni radiowych, jak i szeroko pojętych mediów świeckich. KAI przygotowuje pojedyncze news’y, jak również gotowe informacje, które bezpośrednio można wykorzystać na antenie. Co miesiąc publikowanych jest ponad 370 – 400 depesz dźwiękowych. Przez ponad rok działalności stworzyli ok. 4,5 tys. materiałów dźwiękowych. Kai posiada własne archiwum dźwięków. W ofercie audioKAI ma tworzenie materiałów na zamówienie. Materiały przygotowują doświadczeni dziennikarze KAI oraz korespondenci stacji katolickich z całego kraju. Odbiorcami dźwięków są małe radia diecezjalne, np. Katolickie Radio Via, jak również rozgłośnie duże i znane, jak Katolickie Radio Podlasie, świeckie Polskie Radio Katowice i Polskie Radio S.A.

KAI_logo.jpgKatolicka Agencja Informacyjna ma także archiwum fotograficzne, w którego bazie znajduje się ponad 65000 zdjęć ukazujących życie religijne, społeczne i kulturalne oraz architekturę sakralną. Foto – KAI współpracuj z niemiecką agencją fotograficzną KNA-Bild, do której archiwum ma dostęp, oraz agencją East-News. Zdjęcia wyszukiwać można na trzy sposoby:

według serii dotyczące danych wydarzeń, według słów kluczowych, według daty. Klientami fotoKAIu jest polska i zagraniczna prasa oraz wydawnictwa książkowe. Agencja oferuje możliwość zamówienia fotoreportażu lub sesji fotograficznej.

Na tym nie kończy się działalność agencji. KAI wydaje swoje Wiadomości KAI, które są cotygodniowym biuletynem informacyjnym, prenumerowanym przez ponad 2 tys. parafii. Czytany jest – co wykazują badania – przez 20 tys. osób, głównie duchownych. Opisują najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła w Polsce, Watykanie i na świecie. Co tydzień znaleźć tam można ok. 120 tekstów.  Wśród nich są nie tylko relacje bieżących wydarzeń, ale też rozmowy, opracowania, reportaże oraz pełne teksty wypowiedzi papieskich i dokumentów. Stanowi on wewnątrzkościelną platformę informacyjną. Podobny nakład ma cotygodniowa gazeta-plakat „Z życia Kościoła” wywieszana w gablotach parafialnych, prezentująca najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia.

„Życia Kościoła” to jedyna w Polsce gazeta-plakat przeznaczona do powieszenia w gablotach parafialnych lub na gazetkę szkolną, ma format B2, ciekawa formę graficzną, gdyż większość informacji ilustrowanych jest fotografiami. Zawiera aktualne wydarzenia z życia Kościoła, ciekawostki, istotne problemy oraz kalendarz liturgiczny. Dodatkowo zawiera plakat ewangelizacyjny na każdy okres liturgiczny oraz z okazji istotnych świąt kościelnych.

 

KJ-J

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *