Już od soboty nowy kanał filmowy

Już od soboty nowy kanał filmowy

W sobotę 15 marca nadawanie rozpocznie nowy kanał filmowy – Stopklatka TV. Będzie to pierwszy w kraju ogólnodostępny, bezpłatny kanał w pełni filmowy. Kanał jest projektem portalu stopklatka.pl (Stopklatka S.A.) oraz Kino Polska TV S.A. i Agory.

stopklatka650

Nowa telewizja opierać się będzie na trzech filarach: kinie polskim, europejskim i światowym. Odbiorcy będą mogli wybierać spośród wielu gatunków filmowych: komedii, thrillerów, dramatów, sensacji, filmów kostiumowych. W planach producentów są także  programy publicystyczne i edukacyjne o kinematografii.

 

W ciągu pierwszych dni nadawania zobaczymy między innymi: „Chłopów”, „Good Bye, Lenin!”, „Królową”, „Akcje pod Arsenałem”, „Zakochany Paryż”. Stacja nadawać będzie od 6 rano, praktycznie przez całą dobę.

 

Plany twórców kanałów są ambitne, ponieważ planują także własne produkcje. Muszą one jednak poczekać aż stacja uzyska 1 procent udziału w rynku. Stacja nie będzie linearna. Telewidzowie będą mogli wejść w interakcje z nią za pomocą wielu kanałów: komputer, tablet, telefon. Takie usługi mają być dostępne przed końcem roku. Warto także podkreślić, że stacja będzie dostępna w wersji HD (ale nie we wszystkich sieciach kablowych).

 

Sukces stacji ma jej dać fakt, że w multipleksach nie ma kanałów stricte filmowych. Podbój ma odbyć się poprzez znane i lubiane filmy, a wkrótce nowości i seriale.

 

Stopklatka TV chce pozyskać jak najszerszą publiczność o zróżnicowanych gustach, dlatego też różnorodny będzie kontent. Na ten moment stacja cieszy się dużą popularnością wśród reklamodawców, którzy wykupili już cały czas antenowy. Lada chwila ruszy kampania marketingowa stacji wspierana przez Agorę.

 

Eksperci widzą w stacji duży potencjał, jednak pod warunkiem inwestycji w filmy. Twierdzą, że na razie oferta programowa jest za skromna. O tym jak rozwinie się  stacja przekonamy się niebawem. Jedno jest pewne – polskie HBO to nie będzie.

stopklatka tv

KJ-J

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *