Jak reklama kreuje celebrytów

Jak reklama kreuje celebrytów

Ostatnio głośno jest o gwiazdach stworzonych i wypromowanych dzięki reklamom. Najlepszym przykładem są ostatnie reklamy Play. Jej bohaterami są znane twarze: Agnieszka Dygant, Maciej Stuhr, Michał Żebrowski, Magdalena Różczka, Marcin Prokop, Małgorzata Socha, Kamil Bednarek, Czesław Mozil, Krzysztof Hołowczyc, Kuba Wojewódzki, które stają się klientami sieci. Obsługują ich Barbara Kurdej-Szatan i Maciej Łagodziński. Są to młodzi aktorzy, którzy dzięki swoim rolom w spotach zyskali ogromną popularność.

Idea kampanii była prosta – pokazać, że celebryci są zwykłymi użytkownikami sieci, że chętnie przejdą do Play. Do spotów dołączono sympatyczną blondynkę, która piszczy i mdleje za każdym razem, gdy zobaczy gwiazdę w swoim salonie. Celebrytów obsługuje także spokojny, pełen dystansu mężczyzna. Kontrast pomiędzy obsługą specjalnie został wyostrzony. Dzięki urokowi osobistemu, dowcipnym dialogom aktorzy szybko stali się popularni. Ich zadaniem było poinformować o nowych taryfach, usługach oraz przy tym rozśmieszyć widza. Nie ma wątpliwości, że to się udało.play

Niedawno Barbara Kurdej-Szatan była gościem w programie Kuby Wojewódzkiego. Była to odpowiedź na rosnącą popularność nieznanej dotąd aktorki. Wojewódzki, który ostatnio promuje wschodzące gwiazdki postanowił ugościć i Kurdej-Szatan. Blondynka z Play, jak jest nazywana Kurdej-Szatan w mediach, zaczęła gościć w serwisach plotkarskich. Popularność na pewno przeniosła się także na jej sukces zawodowy, plotki głoszą, że niedługo pojawi się w nowym serialu.

Jak doszło do tego, że nieznane postaci stały się bardziej popularne niż grające w spotach gwiazdy? Nie było to planowane. Przedstawiciele Play przyznają, że nie było ich celem kreowanie nowych celebrytów. Dlaczego więc zaskoczyło? Prawdopodobnie pomógł przypadek. Wykreowane postaci są sympatyczne, nietuzinkowe. A Polacy lubią, gdy reklama ich bawi, gdy mogą utożsamić się z bohaterami.

A wy jak myślicie? Skąd sukces Barbary Kurdej-Szatan i Macieja Łagodzińskiego?

 

KJ-J

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *