Jak pomagać bawiąc – Diversity Rock Opera

Jak pomagać bawiąc – Diversity Rock Opera

Co łączy Operę Krakowską, UBS Kraków i Fundację Jaśka Meli? Chęć pomagania innym. Po połączeniu sił powstał wartościowy projekt – charytatywne widowisko. Można je będzie obejrzeć 11 i 12 maja w Operze Krakowskiej.

Projekt narodził się w 2009 roku w Krośnie. Maturalna młodzież postanowiła pomóc innym i zrealizowała musical. Dwa lata później akcje wsparł UBS Kraków i Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty. Dzięki temu zyskano rozmach i szansę na zebranie większych funduszy. Poprzez dobrą zabawę, muzykę, charytatywne działania pracowników UBS promowane są wspaniałe idee i realizowane szczytne cele.

diversity-rock-opera-bilety1W poprzedniej edycji w 2014 roku, w Teatrze Ludowym wystawiono widowisko „Musicalowa Podróż Poza Horyzonty”. Cały dochód z sprzedanych biletów przeznaczono na zakup protezy ręki dla podopiecznego Fundacji Jaśka Meli – Piotra Gołąba.

11 i 12 maja w Operze Krakowskiej wystawiony zostanie musical „Diversity Rock Opera”. Scenariusz, wybór utworów oraz koncepcja części artystycznej stworzona została przez Rafała Stacha, reżysera z grupy artystów z Krosna oraz Michała Drozda – pracownika UBS Kraków. W realizacji widowiska weźmie udział ponad 100 osób – artystów, choreografów, scenarzystów, obsługę techniczną sceny i widowni. Warto podkreślić, że wszyscy robią to wolontaryjnie.

W tym roku poprzez musical zostaną zebrane pieniądze dla młodej kobiety –  22-letniej Renaty Chrostek. Renata pochodzi z niewielkiej miejscowości leżącej na Kurpiach. Miłością dziewczyny jest śpiew, marzy o możliwości rozwijania swojego talentu. By mogła to robić i sprawnie funkcjonować w codziennym życiu potrzebuje specjalistycznych protez obu nóg. Niestety te, które ma obecnie z NFZ nie pozwalają jej chodzić, ba nie pozwalają nawet stabilnie stać. Renat musi przez to poruszać się wyłącznie na wózku inwalidzkim Robi to od 10 roku życia. Teraz dzięki ludziom dobrej woli ma szansę się to zmienić.

Więcej informacji o widowisku znajdziecie na www.pozahoryzonty.org/nasze-projekty/musical/.

 

KJ-J

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *