„Ikony mody” zagoszczą w Planete+

„Ikony mody” zagoszczą w Planete+

Planete+ jest kanałem autorskim autorstwa platformy nc+. To w nim, w sierpniu, widzowie będą mogli obejrzeć nowy program o ikonach mody. W jego ramach znajdą się cztery odcinki poświęcone kulisom świata mody, znanym modelkom oraz najsławniejszym projektantom.

Pierwszy odcinek serii na antenie zostanie wyemitowany już drugiego sierpnia. Zobaczymy wtedy program o tytule „Vivienne Westwood. Zrób to sam”. Jak łatwo się domyślić będzie to dokument poświęcony brytyjskiej projektantce. Vivienne Westwood rozpoczęła istnienie stylu punkrockowego. Zrewolucjonizowała świat mody, oburzała i wywoływała kontrowersje. W latach siedemdziesiątych Vivienne otworzyła butik w Londynie. Pomagał jej Malcolm McLaren, znany muzyk grupy Sex Pistols. Szybko jej ubrania stały się słynne w całym kraju. By je zdobyć kobiety przejeżdżały setki kilometrów. Jej projekty były charakterystyczne, prowokujące, zaangażowane politycznie, odważne.

Kolejną częścią serii „Ikony mody” będzie film „Paul Smith. Projektant dżentelmen”. Na antenie zobaczymy go także drugiego sierpnia. Ten dowcipny krawiec-projektant zasłynął z wysokiej jakości mody męskiej. Mimo, że od dwudziestu lat tworzy także projekty dla kobiet nadal utożsamiany jest z modą dla panów. Jego dzieła są uniwersalne i ponadczasowe. Nigdy nie korzystają z aktualnej mody, dlatego cieszą się tak szeroką popularnością. Nie zdarza się jednak by były nudne. Klasyczne, eleganckie stroje przełamywane są kolorowymi dodatkami – guzikami, poszewkami, chusteczkami.

PlaneteHD-630Tydzień później, dziewiątego sierpnia, widzowie będą mogli obejrzeć w Planete+ dokument „Karl Lagerfeld – szkice z życia”. Jeden z najważniejszych i najsłynniejszych projektantów XX i XXI wieku jest osobą bardzo skrytą i tajemniczą. Tym z większą ciekawością czekać będziemy na ten program. O życiu Lagerfelda możemy dowiedzieć się prawie wyłącznie wczytując się w jego modę. Niewiele osób wie, że projektant stoi na czele dwóch marek – własnej oraz zarządza domem mody Chanel, marki równie znanej, co jego.

W kolejnym tygodniu, szesnastego sierpnia na widzów czeka dokument „Zachować piękno” Tym razem poznamy świat supermodelek. Bohaterkami będzie trzynaście, najbardziej znanych, popularnych, topowych modelek z całego świata. Opowiedzą one o swoim życiu, pracy i problemach, jakie napotykały. Będą to między innymi: Christie Brinkley, Lisy Taylor, Beverly Johnson, Jerry Hall, Pat Cleveland czy  Isabelli Rossellini. To one przez lata kreowały trendy i kanony urody. Panie opowiedzą o trudach diet, całonocnych imprezach pełnych używek, pułapkach modellingu czy sposobach na “przeżycie” w dżungli branży modowej. Zdradzą także, jak radzą sobie z upływającym czasem.

 

Cykl zapowiada się bardzo ciekawie. Myślę, że warto go obejrzeć

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *