Humorystyczne show w TVP 2

Humorystyczne show w TVP 2

Sezon na nowości telewizyjne trwa w pełni. Tym razem nowy program proponuje nam Telewizja Polska. Od najbliższej niedzieli widzowie kanału TVP 2 będą mogli oglądać nowe satyryczne show – „Co leci w sieci”.

Nowy program powróci do wspaniałych korzeni kabaretów i polskiej satyry. Sięgnie on po humor na najwyższym poziomie, groteskę, absurd. Ubierze je w słowa i piosenki, by widzowie dostali rozrywkę na najwyższym poziomie. Najlepsi polscy kabareciarze oraz znakomici aktorzy zajmą się komentowaniem życia społecznego, kulturowego i aktualnych wydarzeń. Bez komentarza nie zostaną nowinki i trendy oraz nasze cechy narodowe.

Pierwszy odcinek „Co leci w sieci” obejrzymy piątego października o 20.05. Bohaterami będą Szymon Jachimek (Kabaret Limo), Mikołaj Cieślak (Kabaret Moralnego Niepokoju), Betty Q (słynąca z mistrzostwa w burlesce). Twórcami programu będą również Mariana Dziędziela, Roma Gąsiorowska-Żurawska, Elżbieta Romanowska, Adam Ferenc, Rafał Rutkowski oraz aktorzy teatru Montownia.

Show będzie miało zupełnie inną formułę niż dotychczasowe programy tego typu. Gwiazdy będą „grały” pracowników internetowej telewizji. To sprawi, że nie będzie schematycznie i statycznie (jak w programach kabaretowych plenerowych czy  ze sceny). Poznamy od środka pracę telewizji. Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka i humorem. Celem bohaterów jest pokazanie naszych codziennych absurdów, wyśmianie własnych wad. Inspiracją dla twórców nowej formy był kabaret Olgi Lipińskiej oraz „Latający cyrk Monty Pythona”. Dzięki temu widzowie dostaną rozrywkę na najwyższym poziomie intelektualnym i jakościowym.

co leci w sieciReżyserem i jednym z autorów scenariusza „Co leci w sieci?” jest Maciej Żak. Pozostałymi są Martyna Filipowicz, Maria Wojtyszko, Adam Wojtyszko oraz Aneta Wróbel. Za scenografię odpowiada Giorgos Stylianou-Matsis. Muzykę tworzy Aaron Case oraz Kris Górski.

Program co niedzielę o 20.05 zabawi widzów publicznej dwójki.

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *