Fokus TV – nowa telewizja na polskim rynku

Fokus TV – nowa telewizja na polskim rynku

Grupa ZPR uruchamia na polskim rynku nowy kanał telewizyjny – Fokus TV. Będzie to kanał edukacyjno – poznawczy. Jego start zaplanowano na 28 kwietnia. Dostępny będzie na pierwszym multipleksie w naziemnej telewizji cyfrowej oraz poprzez przekaz satelitarny. Pod adresem fokus.tv dostępna będzie strona internetowa stacji.

W ramówce znajdzie się kilka bloków tematycznych adresowanych do odbiorców o różnych zainteresowaniach. Każdy dzień tygodnia to program o innym haśle przewodnim:

fokus tvPoniedziałek – produkcje fabularyzowane, historyczne dokumenty

Wtorek – program dokumentalny „Wydarzenia, które zmieniły świat” o wydarzeniach, które w konsekwencji doprowadziły do katastrofy środowiska i przyrody

Środa – społeczny dokument

Czwartek – „Mój adres: Ziemia” o konsekwencjach działań ludzkich dla naszej planety

Piątek – „Mocne piątki”, czyli firmy, które kręcono narażając życie twórców, dokumenty o narkotykach, ufo i zjawiskach paranormalnych

Weekend – filmy biograficzne, dokumentalne.

Stacja będzie kładła nacisk na polskie produkcje. Najważniejszą ma być „Para daje radę”. Program poprowadzą Monika Tarka i Robert Kilena, dziennikarze Radia Wawa. Będzie to program poradnikowy – jak poradzić sobie wśród nowoczesnych narzędzi.

Do pracy w Fokus TV zatrudnieni zostali dziennikarze radiowi Grupy Time.

Telewizja nie zapomina o dzieciach. Dla nich nadawane będą m.in. serial „Sąsiedzi”, „Po przygody w świat przyrody”, „Jak to się robi?”, programy w języku angielskim. Najważniejsze dla stacji jest proponowanie polskich produkcji dotąd nieznanych i nieoklepanych.

Celem stacji jest uzyskanie 1% udziału w rynku w ciągu roku. Poza tym ważne jest dla niej zaangażowanie publiczności i dotarcie do lokalnego odbiorcy. Efekt poznamy już wkrótce.

 

KJ-J

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *