„Esquire” wkrótce w Polsce

„Esquire” wkrótce w Polsce

Już za dwa miesiące na polskim rynku pojawi się nowe czasopismo dla mężczyzn. Będzie to polska edycja znanego na świecie magazynu „Esquire”. Jego wydawaniem zajmie się wydawnictwo Hearst-Marquard Publishing. Pierwszy numer będzie pilotażowy, ale już w lutym przyszłego roku czasopismo na stałe zagości na sklepowych półkach.

W Polsce „Esquire” będzie dwumiesięcznikiem. Pojawią się w nim materiały poruszające tematykę światowej i polskiej polityki, społeczeństwa, kultury (zarówno tej masowej jak i wysokiej). Poruszane będą także najważniejsze wydarzenia z całego świata. Ponieważ jest to magazyn dla panów nie może zabraknąć w nim recenzji najnowszych gadżetów, trendów modowych, samochodów oraz sportowych nowinek.

Redaktorem naczelnym „Esquire” będzie Filip Niedenthal. Jest to dziennikarz znany z magazynu „Harper`s Bazaar” oraz z „Podróży”. Na przełomie listopada i grudnia do wybrnej grupy odbiorców (mężczyzn wykształconych, dobrze zarabiających i mających pomiędzy 30 a 50 lat).

EsquireMagazineJanuary2013coverW pierwszych miesiącach kolejnego, 2015 roku, czasopismo trafi już do szerokiego grona odbiorców jako dwumiesięcznik. Wydawane będzie w nakładzie sześćdziesięciu tysięcy egzemplarzy i będzie kosztować trochę ponad dziesięć złotych.

„Esquire” istnieje w Stanach Zjednoczonych od 1933 roku. Ukazuje się co trzy miesięce. Pisali do niego między innymi Scott Fitzgerald oraz Ernest Hemingway. Magazyn wydaje Hearst Corporation. Oprócz Stanów, tytuł dostępny jest również w Niemczch, Czechach, Ukrainie, Rosji, Rumunii, Hiszpanii, Chinach, Wielkiej Brytanii.

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *