Chcemy być rodzicami – pierwsze pismo dla starających się o dziecko

Chcemy być rodzicami – pierwsze pismo dla starających się o dziecko

Rynek mediów parentingowych w Polsce jest dobrze rozwinięty. Jest wiele tytułów dla rodziców maluchów i przedszkolaków, portali i forów internetowych. Od niedawna (grudnia 2013) istnieje także magazyn dla osób starających się o dziecko. Tematyka pisma obejmuje starania naturalne, przygotowania i procedurę in vitro  oraz adopcję. Dzięki temu ma szansę zyskać wielu czytelników.

Ciekawa jest historia powstania tytułu. Inicjatywę podjęła Magda, która o dziecko stara się od pięciu lat. Sama zdobywała wiedzę przez lata i wie, że mało jest rzetelnych informacji o metodach leczenia niepłodności. Uznała, że problem dotyczy coraz większej liczby osób i warto stworzyć dla nich pismo, z którego dowiedzą się, jak radzić sobie z trudnościami w poczęciu potomstwa.

Chcemy-być-rodzicami-okładkaJolanta Drzewakowska, redaktor naczelna „Chcemy być rodzicami” wyznaczyła sobie ambitne cele: stworzyć tytuł, który dostarczy rzetelnych informacji przyszłym rodzicom, wesprzeć ich i dodać im nadziei. Dlatego też na łamach czasopisma nie braknie artykułów psychologicznych i prawdziwych historii par, którym udało się pokonać trudności. Pismo jest źródłem informacji medycznych o procesie zapłodnienia, leczeniu niepłodności (metodach tradycyjnych i alternatywnych).

Magazyn nie omija kwestii prawnych rodzicielstwa biologicznego i zastępczego. W tym celu publikuje rozmowy i wypowiedzi prawników. Ma to ułatwić rodzicom przebijania się przez świat prawnych niuansów. Jednym z celów pisma jest uświadomienie czytelnikom, jak dużym problemem jest niepłodność i w jaki sposób wpływa ona na życie pary i jej rodziny. Równocześnie twórcy pokazują, że pary bezdzietne także mają prawo żyć szczęśliwie i cieszyć się swoimi pasjami.

Dużą zaletą tytułu jest prezentowanie różnych sposobów na poczęcie dziecka i podejścia do leczenia niepłodności. Na łamach pisma nikt nie wyraża opinii o metodach. Najważniejsza jest bowiem rzetelna informacja i szacunek, jaki należy się osobom, które starają się o dziecko.

Czasopismo jest wydawane przez Med Globar Publishing. Redaktorem naczelnym jest Jolanta Drzewakowska. Tytuł jest dwumiesięcznikiem. Pierwszy numer ukazał się w grudniu 2013 roku. Jego cena to 11,99 za 110 stron tekstu. Możliwe jest także zamówienie prenumeraty.

 

KJ-J

 

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *