„Ale Historia” poświęcona Jerzemu Popiełuszce

„Ale Historia” poświęcona Jerzemu Popiełuszce

W najbliższym wydaniu „Gazety Wyborczej” pojawi się specjalne wydanie tytułu „Ale Historia”. W całości poświęcone będzie ono księdzu Jerzemu Popiełuszce.

Najgłośniejsza zbrodnia na tle politycznym z czasów stanu wojennego – morderstwo księdza Jerzego Popiełuszki, to wciąż poruszająca wszystkich historia. Do zbrodni doszło trzydzieści lat temu – 19 października 1984 roku. Esbecy zatrzymali samochód, którym jechał ksiądz wraz z Waldemarem Chrostowskim. Ten został skuty i wsadzony do samochodu esbeków. Jerzy Popiełuszko został brutalnie pobity i porwany w bagażniku. Mimo tego, że Waldemar Chrostowski szybko poinformował Kościół o porwaniu, nie udało się uratować księdza. 30 października jego ciało wyłowiono z zalewu. Wcześniej Jerzy Popiełuszko był torturowany.

Specjalne wydanie „Ale Historia” przypomni tę sprawę oraz przybliży czytelnikom postać księdza. Poznamy powody z jakich zginął, tajemnice procesu zbrodniarzy oraz ich losy po tym, jak wyszli z więzienia. Magazyn przedrukuje artykuły z prasy podziemnej, reżimowej z okresu zbrodni oraz procesu.

Ten numer „Ale Historia” promowany jest w Internecie (na serwisach społecznościowych oraz oczywiście portali Gazeta.pl), telewizji, radiu TOK FM. Za kreację kampanii odpowiada agencja Bardzo, a zakupem mediów zajął się dom mediowy Starlink.

alehistoria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KJJ

 

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *