70. rocznica wybuchu Powtania Warszawskiego

70. rocznica wybuchu Powtania Warszawskiego

Już za kilka dni przypada 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji media przygotowały specjalną akcję. Pomysłodawcą oraz głównym organizatorem akcji upamiętniającej to wydarzenie są Ogilvy & Mather – agencja reklamowa oraz Maxus – dom mediowy.
Akcja, o której mowa, to chwila ciszy zaplanowana na pierwszego sierpnia, na godzinę siedemnastą. W mediach o tej godzinie nastąpi 70. sekundowa cisza bądź też, w przypadku mediów elektronicznych – informacje o niej. na witrynach internetowych na ten czas zawisną specjalne „zaślepki” mówiące o rocznicy Powstania Warszawskiego oraz o symbolicznym upamiętnieniu tej rocznicy. Telewizje, które wezmą udział w akcji wyemitują spot ze zdjęciami z powstania, a stacje radiowe spot będący mieszanką ciszy oraz dźwięków powstania.
Do tej wspaniałej akcji szybko przyłączały się media, zwłaszcza te elektroniczne. Na liście jest ponad tysiąc sto portali internetowych, w tym te największe – gazeta.pl, onet.pl, wp.pl. Chętnie dołączały również radia lokalne i ogólnopolskie jak RMF FM. Radia Grupy Agora również postanowiły zmienić swoją ramówkę, by upamiętnić bohaterstwo powstańców.
minuta-ciszyNiechętnie do akcji przyłączają się największe telewizje. Nadal nie wiadomo czy weźmie w niej udział Telewizja Polska. Niestety organizatorzy nie otrzymali nawet potwierdzenia rezygnacji z udziału w akcji bądź też deklaracji o podjęciu decyzji w najbliższych dniach.
Potwierdzenia są za to ze strony Polsatu, History, TV Puls, oraz CI Polsat. Waha się jeszcze TVN. Pewne jest, że TVN 24 i TVN 24 BiŚ pozostaną przy swojej tradycji – nadania minuty ciszy z Warszawy.
Sam spot można obejrzeć tutaj
Co myślicie o tej akcji? Mnie się ona bardzo podoba i jestem za tym, żeby jak największa liczba mediów się do niej włączyła. Nie wymaga to od nich wiele, tylko wyemitowania spotu, a możemy w ten sposób uczcić pamięć powstańców.

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *