20 lat „Familiady”

20 lat „Familiady”

 

Dokładnie 17 września 1994 roku na antenie TVP 2 widzowie zobaczyli pierwszy odcinek kultowego już teleturnieju – „Familiada”. Od tego czasu minęło dwadzieścia lat, a teleturniej nadal jest emitowany.

Przez wiele lat program cieszył się ogromną popularnością. Swój sukces zawdzięcza atrakcyjnej formule – teleturnieju rodzinnego, pełnego dobrej zabawy, humoru i emocji. Atrakcyjne były także nagrody i sam prowadzony – Karol Strasburger. Jego dowcipy rozpoczynające dany odcinek niezmiennie cieszą się popularnością.

W ramach obchodów dwudziestolecia widzowie będą mogli oglądać starcia wielkich mistrzów programu. Już od najbliższej niedzieli, 14 września, aż do 5 października, w każdą sobotę i niedzielę, obejrzymy wydania specjalne teleturnieju. Zmierzy się w nich najlepszych osiem drużyn z lat 2009-2014. Wielki finał 5 października wyłoni zwycięzców zabawy.

Do tej pory program miał ponad dwa tysiące odcinków, wzięło w nim udział około dwadzieścia tysięcy osób z czterech tysięcy drużyn. Warto przypomnieć, że przy okazji wydań specjalnych z okazji różnych świąt znani piosenkarze, aktorzy etc. Zdobyli na cele charytatywne ponad dwa miliony złotych.

Karol_Strasburger

Karol Strasburger, który prowadzi zabawę od samego jej początku, jest dziś synonimem prowadzącego teleturnieje. Niewielu już dziś pamięta, że jest on aktorem, znanym z „Agenta nr 1”, „Czarnych dróg”, „Kolumów” czy  „Polskich dróg”. Obecnie widujemy go głównie w serialach „Klanie”, „Pierwszej miłości”.

„Familiada” gości na szklanych ekranach (kanał TVP 2) niezmiennie o godzinie 14 w każdą sobotę i niedzielę. Program oparty jest o format amerykański („Familu Feud”) i znany jest w ponad pięćdziesięciu krajach świata.

 

KJJ

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *